W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim

20.11.201809:00

Przypominamy, że trwają konsultacje społeczne dotyczące przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Za nami już jedno spotkanie, które odbyło się 6 listopada, teraz zapraszamy na kolejne, zaplanowane na jutro (wtorek, 20 listopada) o godz. 17:00 w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3 (Pałac Parysów), wejście boczne od ul. Jana Gilasa, I piętro, sala 104. Miejsce spotkania jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. 

Na pierwszym spotkaniu dyskutowano m.in o:

- sposobie podziału środków - propozycja dotyczy zagwarantowania dla każdej dzielnicy 300 tys. zł, a Budżet Obywatelski podzielony byłby na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe (pytania do rozstrzygnięcia - jakie kryteria, poza maksymalną kwotą, powinny spełniać projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie oraz jaki powinien być ich charakter)

- ilości osób, które powinny poprzeć dany projekt, aby go złożyć - zmiany w prawie wymuszają powrót w Lublinie do list poparcia projektów (minimalna liczba osób jaka zgodnie z prawem musi być w regulaminie wskazana to dwie osoby, maksymalna to 0,1 % mieszkańców Lublina)

- ograniczeniu do jednej możliwości realizacji projektów na danym obiekcie lub działce w ciągu roku;

- obowiązkowej jawności danych osobowych autorów i autorek projektów;

Przypominamy również, że do końca listopada każda osoba ma możliwość zgłoszenia swoich uwag dotyczących VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Prosimy o przesyłanie ich na adres , bądź pocztą tradycyjną na podany wyżej adres Biura Partycypacji.

Facebook Obywatelski Lublin