W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o dokumencie "Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP)"

Porozmawiajmy o dokumencie "Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP)"
27.09.202209:58

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 5 października 2022 r. (środa) w godz. 13:30 -15:00 w Urzędzie Miasta Lublina, ul. Spokojna 2, w sali 252.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP – Sustainable Urban Plan Mobility) to koncepcja zintegrowanego i zrównoważonego planowania mobilności miejskiej. Głównym celem SUMP jest dążenie do podnoszenia jakości życia mieszkańców miast i ich obszarów funkcjonalnych oraz obniżanie wpływu transportu na środowisko. SUMP jest strategią długoterminową, nastawianą na zapewnienie dobrego dostępu do celów podróży i usług, zawierającą również plan wdrożenia.

Prace nad dokumentem rozłożone są na trzy etapy i potrwają do końca 2022 roku.
I etap - odbył się w marcu,
II etap -  odbył się w maju maja,
III etap -  trwa do 26 października.
Zakończenie prac nad opracowaniem dokumentu planowane jest na grudzień 2022r.

Już dziś serdecznie zapraszamy, ponieważ plan zrównoważonej mobilności miejskiej to kwestia, która dotyczy każdego i każdej z nas, a im więcej osób przedstawi swój punkt widzenia, tym łatwiej będzie wypracować taki dokument, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Nie możesz być obecny na spotkaniu?
Złóż swoje uwagi do dokumentu poprzez FORMULARZ online.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zajrzyj na stronę zit.lublin.eu/sump

 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych