W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o polityce młodzieżowej Lublina na otwartych spotkaniach

Porozmawiajmy o polityce młodzieżowej Lublina na otwartych spotkaniach
16.11.202310:17

Przypominamy o spotkaniach otwartych w ramach konsultacji społecznych Polityki młodzieżowej Lublina. Podczas trzech dni wspólnych rozmów, od poniedziałku do środy (20-22 listopada), uczestnicy omówią priorytety dla Lublina jako Miasta Młodych do 2030 roku. Opinie do projektu dokumentu można zgłaszać do 24 listopada, również w formie audio lub video. Konsultacje są dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnością.

– Przy opracowywaniu dokumentu zależy nam na szerokiej partycypacji, w tym udziale samej młodzieży i osób pracujących na jej rzecz. Z uwagi na poszanowanie różnych stylów i języków komunikacji, w trakcie dyskusji nad polityką młodzieżową testujemy kolejny sposób pozyskiwania uwag oraz opinii mieszkanek i mieszkańców Lublina. Zachęcam do przesyłania ich w formie video lub audio, w ramach nowego rozwiązania, które umożliwi równe uczestnictwo w konsultacjach wszystkich zainteresowanych środowisk. Oprócz organizacji spotkań w pomieszczeniach bez barier architektonicznych, zapewniamy także tłumaczenie na Polski Język Migowy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

„Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” to dokument, który zwieńczy obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. W oparciu o diagnozę społeczną, dzięki współpracy z Fundacją Pole Dialogu, Fundacją Stocznia i Lubelską Grupą Badawczą, wypracowano najważniejsze obszary i rekomendacje dla powstającej polityki młodzieżowej Lublina. To między innymi transport publiczny, dobrostan, klimat, uwarunkowania uczestnictwa w życiu miasta, kultura oraz sport.

W ramach rozpoczynających się konsultacji społecznych zaplanowano trzy otwarte spotkania konsultacyjne, które odbędą się w następujących terminach:

  •     20 listopada (poniedziałek) od godziny 13.00 do 15.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla osób pracujących z/na rzecz młodzieży i organizacji pozarządowych;
  •     21 listopada (wtorek) od godziny 15.00 do 17.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla Młodzieżowej Rady Miasta, Rady Studentów Lublina i młodzieży;
  •     22 listopada (środa) od godziny 17.00 do 19.00 w Przestrzeni Młodych: Kosmos przy Al. Racławickich 33/U-8: spotkanie dla zainteresowanych mieszkanek i mieszkańców Lublina.

Na spotkania obowiązują zapisy za pośrednictwem strony lublin.eu. Osoby, które nie mają możliwości wypełnienia formularza online, zachęcamy do przesłania pliku w formie dokumentu tekstowego na adres: konsultacje@lublin.eu na formularzu dostępnym na stronie lublin.eu.

Dodatkowo mobilny punkt konsultacyjny pojawi się w przestrzeni miasta w dniach:

  •     20 listopada (poniedziałek) od godziny 17.00 do 19.00 na parterze Centrum Handlowego VIVO!;
  •     21 listopada (wtorek) od godziny 12.00 do 13.00 na terenie Miasteczka Akademickiego UMCS.

Miasto czeka na opinie pisemne, audio i video do 24 listopada. Kierować je można na adres e-mail: konsultacje@lublin.eu, pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej Urząd Miasta Lublin, ul. Gilasa 3/107 20-109 Lublin lub za pośrednictwem formularza uwag dostępnego na stronie lublin.eu.

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych wraz z projektem dokumentu „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” znajduje się pod linkiem.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych