W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o sprawach Abramowic i Głuska

Porozmawiajmy o sprawach Abramowic i Głuska
05.01.202216:26

Do niedzieli, 9 stycznia, można zgłosić udział w spotkaniu w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”, które będzie dotyczyło Abramowic i Głuska. Prezydent Miasta Lublin oraz jego Zastępcy spotkają się z mieszkańcami tych dzielnic we wtorek, 11 stycznia, o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 47, przy ulicy Zdrowej 1. To kolejna debata w ramach cyklu mającego na celu diagnozowanie potrzeb poszczególnych części miasta.

– Poprzednie spotkania były niezwykle merytoryczne, efektywne i przebiegały w życzliwej atmosferze. Pytania i postulaty dotyczyły wielu różnych tematów zarówno budowy wspólnoty sąsiedzkiej, kultury, sportu i spraw społecznych, jak również inwestycji czy układu drogowego. Mamy nadzieję, że kolejne rozmowy będą równie owocne i satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych. Wspólnie projektujemy przyszłość naszych dzielnic, bo to w nich bije serce Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach realizowanego Projektu „Plan dla Dzielnic” odbyły się już spotkania dotyczące spraw dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna i Tatary. W styczniu i lutym tematami spotkań będzie funkcjonowanie i przyszłość kolejnych 6 dzielnic: Abramowice, Głusk, Rury, Stare Miasto, Śródmieście oraz Wieniawa, a odbędą się one wg poniższego harmonogramu:

  • 11 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 47, ul. Zdrowa 1 - dla dzielnic Abramowice i Głusk;
  • 18 stycznia, godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 22, ul. Rzeckiego 10 - dla dzielnicy Rury;
  • 8 lutego, godz. 17.00 w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 - dla dzielnic Stare Miasto, Śródmieście i Wieniawa.

Osoby chcące wziąć udział w debatach proszone są o zapisanie się z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych dostępnych są na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Konieczność zapisów wynika z istniejącej sytuacji epidemiologicznej i ograniczeń co do wielkości zgromadzeń. Uczestnictwo można także zgłosić telefonicznie pod numerem: 81 466 25 54. Podczas spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczane będą sukcesywnie, z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń wynikających z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Plan dla Dzielnic” to opis priorytetów rozwojowych w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace nad nim rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem są spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Relacja ze spotkań, materiały informacyjne oraz zaproszenia na kolejne spotkania znajdują się na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych