W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt „Zielone Laboratorium" w czołówce konkursu Aktywni Obywatele

Projekt „Zielone Laboratorium" w czołówce konkursu Aktywni Obywatele
18.06.202010:29

Projekt „Zielone Laboratorium: Dzielnice Lublina”, przygotowany we współpracy Miasta Lublin, Lubelskiej Fundacji Krajobrazy oraz The College for Green Development (Høgskulen for grøn utvikling) z norweskiego miasta Bryne, otrzymał jedną z najlepszych ocen w pierwszym etapie konkursu Aktywni Obywatele. Miasto Lublin ma szansę na prowadzenie nasadzeń dużych drzew (ok. 10 metrów wysokości).

W ramach dwuletniego projektu zaplanowano przeprowadzenie konsultacji w każdej z 27 lubelskich dzielnic dotyczących zieleni na ich terenie. Jest to szansa na wypracowanie wspólnie z mieszkańcami oraz radami dzielnic kompleksowych rozwiązań w zakresie inwentaryzacji terenów zielonych, ich pielęgnacji oraz rozwoju. Dla kilku z dzielnic zostaną opracowane gotowe dokumentacje zmian wraz z realizacją prac i posadzeniem dużych, ok. 10-metrowych drzew.

Projekt został złożony przez Fundację Krajobrazy w konkursie „Aktywni Obywatele” i oceniony pozytywnie w pierwszym etapie. Obecnie zespół pracujący nad projektem ma czas do 10 sierpnia na zapoznanie się z opiniami ekspertów i przygotowanie pełnej, poprawionej wersji projektu. Ostateczne wyniki konkursu będą ogłoszone jesienią. Lubelski wniosek znalazł się na 9. miejscu rankingu na 397 ocenianych projektów. Do drugiego etapu zakwalifikowano 73 wnioski.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych