W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekty „Miejsc dla Ciebie” już gotowe

Projekty „Miejsc dla Ciebie” już gotowe
08.07.202209:47

Dobiegło końca zbieranie uwag mieszkańców o projektach „Miejsc dla Ciebie”. W ramach konsultacji, których elementem były spacery i rozmowy w wytypowanych lokalizacjach, wspólnie wypracowano ostateczne wersje tego, jak będą wyglądały nowe, zielone przestrzenie w Lublinie.

– Mieszkańcy, w ramach naboru wniosków do Zielonego Budżetu, zgłosili pomysły na lokalizacje „Miejsc dla Ciebie”, a następnie aktywnie uczestniczyli w procesie tworzenia projektów. Razem wypracowaliśmy koncepcje dziewięciu nowych zielonych przestrzeni. Ich funkcja, styl, a także rodzaj użytych mebli miejskich, nawierzchni i roślinności są odpowiedzią na oczekiwania i opinie mieszkańców – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Uwagi i wnioski mieszkańców były zbierane podczas dwóch etapów konsultacji. Najwięcej wpłynęło na pierwszym etapie, czyli podczas majowych spotkań w terenie, gdzie mają powstać „Miejsca dla Ciebie”. Mieszkańcy na bieżąco, podczas rozmów wyrażali swoje sugestie co do przyszłego zagospodarowania terenu i jego funkcji. Analizowano kwestie tego kto ma być przyszłym użytkownikiem, jakie powinny być nawierzchnie ścieżek, czy wysokość roślin. Pod uwagę brano też kwestie bezpieczeństwa, a także poszanowania istniejących, ważnych elementów przestrzeni. Istotne też były sprawy ograniczenia hałasu w miejscu wypoczynku, ergonomicznego umiejscowienia koszy na śmieci czy zainstalowania tabliczek z nazwami roślin. Łącznie zgłoszono 222 opinie. Z tego 147 uwzględniono w całości i zgodnie z nimi zmodyfikowano wstępne projekty.

Projekty dziewięciu „Miejsc dla Ciebie”, zaktualizowane zgodnie z przyjętymi uwagami, w najbliższych miesiącach zostaną przekazane do realizacji. Wybór wykonawców nastąpi na podstawie oceny zaproponowanych ofert wykonania zadania.

Szczegółowe informacje z przebiegu konsultacji znajdują się w raporcie dostępnym na BIP UM Lublin.
 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych