W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przybędzie otwartych miejsc dla młodzieży

Przybędzie otwartych miejsc dla młodzieży
10.03.202313:54

Zwiększenie liczby łatwo dostępnych i przyjaznych miejsc dla młodzieży to jedno z ważnych działań realizowanych przez Miasto w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Pierwszą taką przestrzenią jest Hej! przy ul. Peowiaków 11, stanowiące od października 2022 bazę wielu spotkań, warsztatów czy wspólnej nauki. Miasto właśnie ogłosiło otwarty konkurs ofert na utworzenie i prowadzenie w latach 2023-2025 kolejnych takich miejsc. Oferty można składać do 31 marca.

– Chcemy, żeby w naszym mieście istniało więcej otwartych, bezpiecznych przestrzeni młodzieżowych. Tworzenie ich to odpowiedź na potrzeby młodych ludzi, mieszkanek i mieszkańców Lublina. Dlatego zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w konkursie i przedstawiania swoich propozycji na kolejne takie przestrzenie, kreowane wspólnie z młodymi. To może być ciekawa forma rozszerzenia dotychczasowej działalności – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem konkursu jest wybranie podmiotów lub podmiotu, który utworzy i będzie prowadził w latach 2023-2025 otwartą przestrzeń (lub przestrzenie) dla młodzieży w wieku 10-30 lat. Ważne jest, aby zagwarantowane zostały odpowiednie, określone w ogłoszeniu, standardy przestrzeni młodzieżowych. Każde miejsce ma być tworzone przy współpracy z zespołem młodzieżowym, który będzie mógł decydować zarówno o wyglądzie przestrzeni, jak i aktywnościach tam prowadzonych. Zarządzanie przestrzenią młodzieżową powinno mieć charakter partycypacyjny, włączający i dostępny dla każdego uczestnika i każdej uczestniczki. Podmioty zainteresowane podjęciem się tego zadania powinny dysponować prawem do lokalu, który zamierzają przeznaczyć pod stworzenie przestrzeni młodzieżowej.

Szczegółowe informacje o warunkach przystąpienia do konkursu znajdują się w ogłoszeniu i załączniku określającym standardy przestrzeni młodzieżowych, które dostępne są na stronie: lublin.eu.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych