W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rekomendacje dla NGO realizujących projekty w związku z pandemią koronawirusa

Rekomendacje dla NGO realizujących projekty w związku z pandemią koronawirusa
12.03.202012:20

Szanowne Przedstawicielki i Przedstawiciele organizacji pozarządowych,

Wszyscy na bieżąco śledzimy, co dzieje się na świecie, w Polsce i w Lublinie w związku z pandemią koronawirusa. Sytuacja jest dynamiczna, są podejmowane licznie działania prewencyjne. Również w Lublinie zdecydowano o zamknięciu placówek oświatowych, przedszkoli, żłobków, instytucji kultury i obiektów sportowych, odwoływane są imprezy i wydarzenia o charakterze masowym. Ma to znaczenie dla realizowanych przez Państwa projektów, dlatego w kontekście realizowanych przez Państwa zadań rekomendujemy:

  • odwołanie wszystkich działań mających charakter bezpośrednich spotkań, konsultacji, konferencji, wydarzeń o charakterze kulturalnym, sportowym itd.;
  • zgłoszenie do odpowiedniego wydziału merytorycznego o odwołaniu bądź przesunięciu wydarzeń zaplanowanych do 27 marca 2020 - takie zgłoszenie będzie traktowane jako oficjalny wniosek do stworzenia ewentualnego aneksu do umowy;
  • ograniczenie kontaktów z pracownikami i pracowniczkami Urzędu Miasta Lublin - bardzo prosimy o kontakt mailowy do osoby, którą macie Państwo podaną w umowie jako „osoba do kontaktu” lub telefonicznie;
  • składanie wniosków aplikacyjnych w formie elektronicznej przez platformę Witkac.pl, a następnie przesłanie wersji papierowej pocztą.

Zdajemy sobie sprawę, że wymusza to na Państwu wcześniejsze zaplanowanie przygotowania wniosku. W sytuacjach wyjątkowych prosimy o ich składanie w Biurze Obsługi Mieszkańców. Przypominamy, że nadal decyduje data wpływu wniosków do UM Lublin.

W razie jakichkolwiek pytań bardzo prosimy o kontakt mailowy z odpowiedzialną za Państwa projekt komórką merytoryczną lub z Biurem Partycypacji Społecznej na adres: .

Dołożymy wszelkich starań, żeby dotacje zostały pozytywnie rozliczone, podejdziemy elastycznie do harmonogramów działań i zaplanowanych przez Państwa rezultatów. Prosimy jednak pamiętać o informowaniu nas na bieżąco o zmianach, które zamierzają Państwo wprowadzić. Każdy projekt będziemy analizować indywidualnie. Jesteśmy pewni, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemów, które napotkają Państwo przy realizacji projektów. 

Zachęcamy do śledzenia strony www.ngo.lublin.eu oraz profilu na Facebook Obywatelski Lublin.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół Biura Partycypacji Społecznej

 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych