W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

#SkweryOdNowa – 44 pomysły od mieszkańców

#SkweryOdNowa – 44 pomysły od mieszkańców
15.12.202210:02

Właśnie zakończył się nabór projektów do VI edycji Zielonego Budżetu. Mieszkańcy złożyli 44 wnioski dotyczące skwerów i terenów zielonych, które po latach użytkowania wymagają odnowy. Teraz rozpocznie się ocena formalna projektów, której wyniki poznamy w drugiej połowie stycznia.

– Zielony Budżet to ważne narzędzie partycypacyjne, dające możliwość zaplanowania zieleni przez samych mieszkańców. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, radom dzielnic, społecznikom i lokalnym liderom za poświęconą pracę i zaangażowanie w złożone projekty. Teraz nastąpi ich ocena formalna, a następnie merytoryczna – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

VI edycja Zielonego Budżetu skupia się na skwerach i przestrzeniach, które funkcjonują już od pewnego czasu, a wymagają odnowy, wymiany mebli miejskiej, dosadzenia roślin czy remontu nawierzchni. Ocena formalna złożonych projektów ruszy po 15 grudnia. Zespół Zadaniowy ds. Zielonego Budżetu, w skład którego wchodzą architekci krajobrazu z Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej, przedstawiciele innych wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Lublin, oceni pomysły i lokalizacje pod kątem możliwości ich realizacji. Weryfikowana będzie m.in. zgodność z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przebieg infrastruktury i własności działek. Wnioski, które przejdą pozytywnie ocenę formalną, zostaną zaprezentowane Panelowi Ekspertów, który do realizacji wskaże najciekawsze pomysły. Kryteria oceny merytorycznej to m.in. dostępność i kontekst otoczenia, funkcjonalność, pomysłowość, innowacyjność, stopień zagospodarowania przestrzeni zielenią oraz liczba wniosków zgłoszonych do realizacji na terenie danej dzielnicy.
 
Listę projektów, które przejdą ocenę formalną poznamy w drugiej połowie stycznia 2023 roku, natomiast projekty wybrane do realizacji – do połowy marca.

Listę złożonych wniosków znajduje się poniżej.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych