W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Środki na poprawę infrastruktury dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Środki na poprawę infrastruktury dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych
22.02.202214:30

11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych otrzyma miejskie wsparcie w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu dotacyjnego dla lubelskich ROD. Na poprawę infrastruktury na ich terenie przeznaczono łącznie 500 tys. zł.

– W ramach konkursu na wsparcie finansowe dla rodzinnych ogrodów działkowych otrzymaliśmy wiele wniosków o dofinansowanie remontów czy drobnych inwestycji, które działkowcy uważają za ważne. Przyznając dotacje w tegorocznym konkursie staraliśmy się odpowiedzieć na najpilniejsze potrzeby. Dla lubelskich działkowców priorytetowe są projekty już przygotowane do realizacji, a także te dotyczące ogrodzeń. Dzięki nim poprawią się warunki korzystania z zielonych miejsc wypoczynku i rekreacji, jakim są Rodzinne Ogrody Działkowe – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spośród 34 wniosków zgłoszonych do drugiego konkursu dotacyjnego dla lubelskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych, komisja konkursowa wyłoniła te, które otrzymają wsparcie. Rozpatrując wnioski dokonano podziału tematycznego projektów i w ramach środków będących do dyspozycji wskazano, które są najpilniejsze do realizacji i jednocześnie nie wymagają skomplikowanych dokumentacji oraz długotrwałych uzgodnień z podmiotami zewnętrznymi lub posiadają już dokumentację. Środki zostaną przeznaczone na remont 9 ogrodzeń, odwodnienie jednego ogrodu oraz dokończenie remontu jednego domu działkowca.

To już drugi konkurs, poprzez który Miasto Lublin udziela wsparcia finansowego lubelskim działkowcom. W ramach pierwszej edycji, w latach 2020-2021, wykonano prace o łącznej wartości około 2 mln zł.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych