W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego - spotkanie z mieszkańcami

Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego - spotkanie z mieszkańcami
16.05.202213:43

Trwają konsultacje społeczne dokumentu „Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030”. W najbliższy czwartek (19 maja) odbędzie się spotkanie poświęcone Gminie Lublin. To już ostatnia dyskusja w ramach trwającego procesu partycypacyjnego.

– Najbliższe spotkanie będzie okazją dla mieszkańców Lublina do wyrażenia opinii i uwag na temat rozwoju Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Bezpośrednia rozmowa pozwoli na wyjaśnienie i uszczegółowienie kwestii zawartych w przygotowanym projekcie Strategii. Każdy głos jest niezwykle ważny i pomocny w wypracowaniu ostatecznej wersji dokumentu. Przygotowanie Strategii ponadlokalnej było dużym wyzwaniem, wspólnie jednak udało się opracować dokument, który zawiera kompleksowy plan realizacji projektów dotyczących zarówno obszaru metropolitalnego, jak i w partnerstwie z gminami. Otwartość samorządów w tym zakresie jest dowodem na dobrą współpracę i stanowi podstawy do jej rozwoju w kolejnych latach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego wskazuje wizje, cele strategiczne i priorytety, których realizacja ma prowadzić do rozwoju gmin i powiatów tworzących obszar. Dokument stanowi kierunek dla jednostek samorządu terytorialnego tworzących Lubelski Obszar Metropolitalny oraz podejmowanych przez nie działań na rzecz rozwoju całego obszaru. Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 ma za zadanie zapewnić kontynuację i ciągłość współpracy podjętej w 2013 r. w ramach Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego i dokumentu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Podjęte dotychczas zintegrowane działania w zakresie cyfryzacji, ochrony bioróżnorodności, mobilności oraz rewitalizacji pozwoliły na poprawę sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej. Z uwagi na zwiększenie liczby samorządów wchodzących w skład partnerstwa oraz rosnące potrzeby, niezbędne jest kontynuowanie działań zintegrowanych w ramach Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.

Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców Lublina odbędzie się w czwartek (19 maja) w godz. 17.00-19.00, w sali nr 2 w Ratuszu (plac Łokietka 1). Spotkanie jest otwarte i ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Konsultacje społeczne potrwają do 27 maja. Opinie dotyczące projektu Strategii można cały czas przekazywać drogą mailową. Więcej informacji o konsultacjach, a także projekt dokumentu oraz formularz zgłaszania opinii znajdują się na stronie zit.lublin.eu/lom.

Lubelski Obszar Metropolitalny (LOM) skupia 22 gminy: Bełżyce, Bychawę, Garbów, Głusk, Jabłonną, Jastków, Kamionkę, Konopnicę, Lubartów (Miasto), Lubartów (Gminę), Lublin, Łęczną, Mełgiew, Nałęczów, Niedrzwicę Dużą, Niemce, Piaski, Spiczyn, Strzyżewice, Świdnik, Wojciechów, Wólkę. We współpracę w ramach LOM zaangażowanych jest także 5 powiatów: lubelski, lubartowski, łęczyński, puławski oraz świdnicki.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych