W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Światowy Dzień Uchodźcy
19.06.202007:37

Światowy Dzień Uchodźcy, ang. World Refugee Day – coroczne święto obchodzone na świecie 20 czerwca, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku (rezolucja 55/76). Upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie. W Lublinie w szczególny sposób związani jesteśmy ze społecznością uchodźców, którzy od lat mieszkają, pracują, uczą się i współtworzą nasze miasto. Ostatnie miesiące pokazały, jak ważną rolę odgrywa solidarność międzyludzka i wsparcie sąsiedzkie - uchodźcy i uchodźczynie mieszkający w Lublinie bez chwili wahania włączyli się w akcje pomocy lubelskim szpitalom czy seniorom. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

W dniach 20 i 21 czerwca Nowe Radio przeprowadzi rozmowy z Uchodźcami mieszkającymi w Polsce. Nowe Radio to lubelskie radio stworzone przez współpracowników Centrum Wolontariatu w Lublinie, na antenie którego swoje programy prowadzą m.in. mieszkający w Lublinie cudzoziemcy.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych