W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Warsztaty Przyszłości
06.03.202014:27

Lubisz współpracować z innymi? Przyszłość Lublina nie jest Ci obojętna? Chcesz poznać ciekawych ludzi i dobrze spędzić marcową sobotę?

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których wspólnie z innymi mieszkańcami i mieszkankami Lublina, popracujesz nad jednym z dwóch tematów:

  • Jak dobrze planować przestrzeń miasta?
  • Co zrobić, aby w Lublinie panowały dobre relacje międzyludzkie?

Wspólnie będziemy tworzyć, dyskutować i analizować informacje. Na koniec stworzymy wstępne propozycje rozwiązań i przetestujemy oraz omówimy je między grupami, a to wszystko ze wsparciem czujnych prowadzących, którzy będą asystować oraz służyć radą i pomocą w wypracowywaniu rozwiązań.

Będzie dużo pomysłów i dobrej energii. To będzie dobry dzień!

Termin warsztatów: 21 marca 2020r., w godzinach od 9:00 – 17:00
Na zgłoszenia czekamy do 16 marca włącznie a o przyjęciu poinformujemy mailowo.

Zarejestruj się wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Tematy dla pracy grup zostały wybrane na podstawie dotychczasowych rozmów i spotkań dotyczących przyszłości miasta. Ich uczestniczki i uczestnicy nieraz wskazywali, że sposób, w jaki jest zaprojektowana przestrzeń naszych osiedli i dzielnic znacząco wpływa na komfort życia. Innym często wymienianym problemem jest obawa, że relacje między mieszkańcami są coraz słabsze, a Lublinianie i Lublinianki najczęściej zajmują się tylko swoimi sprawami. Jak temu zapobiec? Jak dobrze planować przestrzeń miasta? Co zrobić, by w Lublinie panowały dobre relacje międzyludzkie? Wybierz bliski Tobie temat i zapisz się na warsztaty.

Warsztaty przyszłości są elementem projektu pn. „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030”. Materiały i pomysły wypracowane podczas warsztatu zostaną przekazane do dalszych etapów projektu i mogą być inspiracją do tworzenia strategii Lublina na kolejne lata.

Ważne informacje

Co zapewniamy?

  • przerwy kawowe i obiad
  • sale warsztatowe w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Czego oczekujemy?
pracy w atmosferze szacunku i pozytywnego nastawienia!

Informacje organizacyjne

  • warsztaty odbędą się 21 marca 2020r. i potrwają od 9:00 do 17:00 i odbędą się w wygodnych salach szkoleniowych w śródmieściu Lublina
  • warsztaty realizowane będą w dwóch grupach tematycznych (1. Jak dobrze planować przestrzeń miasta?; 2.Co zrobić, aby w Lublinie panowały dobre relacje międzyludzkie?) Swój wybór zagadnienia należy zaznaczyć w formularzu rejestracyjnym. W przypadku większej liczby zgłoszeń doboru uczestników dokona organizator - Lubelska Grupa Badawcza - biorąc pod uwagę kolejność zgłoszeń oraz różnorodność grupy (pod względem wieku, płci i dzielnicy zamieszkania). Zarejestruj się!

Osoby prowadzące warsztaty:

Katarzyna Trochimiak
Badaczka, która uwielbia rozmowy z ciekawymi ludźmi i poznanie oraz docieranie do tego, co dla nich ważne. Absolwentka Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim i szkoły Consumer Intelligence PTBRiO.

Izabela Wilk
Przedstawicielka pokolenia Z, które zawsze wnosi świeże spojrzenie i nową perspektywę w działania. Absolwentka Politechniki Lubelskiej i wieloletnia wolontariuszka Festiwalu Teatralnego “Kalejdoskop” w Gardzienicach.

Piotr Wojciechowski
Szybko przechodzi od mówienia do działania. Zaraża entuzjazmem i wiarą, że się da. Absolwent Psychologii w Zarządzaniu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoły Trenerów Biznesu Grupy SET, service designer, założyciel i szef FUZERS.

Krzysztof Ożóg
Wulkan energii, który zaraża entuzjazmem i jest niewyczerpanym źródłem pomysłów i inspiracji do zmian i usprawnień. Service Designer Lead w FUZERS.

Projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” realizowany jest w ramach konkursu dotacji „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”, zorganizowanego przez Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności – Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014–2020, z budżetu państwa oraz z budżetu Miasta Lublin.

 

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych