W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na szkolenie dla nowych NGOs

Zapraszamy na szkolenie dla nowych NGOs
27.02.202313:08

Od 2010 roku 27 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Są one ważnym partnerem Miasta w zaspokajaniu potrzeb mieszkańców i realizacji zadań publicznych. Osiąganie zamierzonych celów i współpracę z samorządem ułatwi organizowane w najbliższych dniach szkolenie dla nowych NGOs. Kolejny raz rusza także cykliczna akcja społeczna ProcentujeMY, której celem jest wsparcie lokalnych organizacji, a także zachęcenie mieszkańców do przekazania im 1,5% swojego podatku.

Obchodzony 27 lutego Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych to okazja, żeby podkreślić i docenić rolę organizacji pozarządowych działających w naszym mieście. Są dla nas kluczowymi partnerami we wspólnym tworzeniu miasta i podnoszeniu jakości życia. Dziękuję lubelskim organizacjom pozarządowym za gotowość do wspólnego działania również w trudnych, czasami krytycznych sytuacjach. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal opierała się na wzajemnym zaufaniu i chęci do dalszego rozwoju – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Co roku Miasto Lublin zleca różnego rodzaju usługi społeczne organizacjom pozarządowym. Środki przeznaczane na te cele to ponad 50 mln zł rocznie. Są to działania skierowane do wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina z zakresu: pomocy społecznej, kultury, sportu czy ochrony środowiska. Organizacje uczestniczą w konsultacjach społecznych i włączają się w działania Miasta.

Nowo powstałe organizacje mogą wziąć udział w szkoleniu „Współpraca finansowa organizacji z miastem dla początkujących”, które ułatwi budowanie profesjonalnej oferty. Odbędzie się w dniach 11-12 marca (sobota - niedziela) w godz. 9.30-16.30 oraz 8.00-15.00 w Przestrzeni Młodzieżowej HEJ! na ul. Peowiaków 11. Opis szkolenia, program oraz formularz zgłoszeń dostępne są na stronie lublin.eu. Pierwszeństwo udziału mają organizacje powstałe w przeciągu ostatnich trzech lat i/lub pracujące z lubelską młodzieżą.

SKENDE we współpracy z Miastem Lublin organizuje piątą edycję akcji społecznej ProcentujeMY. Projekt ma na celu zaangażowanie mieszkańców do oddawania swojego 1,5% podatku na lokalne organizacje, ale także bezpośrednie wsparcie NGOs, które działają w naszym mieście i zaprezentowanie ich działalności. Organizacje, które zgłoszą swój udział, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kampanii promocyjnej prowadzonej przez SKENDE, a ich pracownicy wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje i praktyczne umiejętności. W kwietniu odbędzie się finał akcji, czyli spotkanie lubelskich organizacji z mieszkańcami miasta, umożliwiające zaprezentowanie ich codziennej działalności i projektów realizowanych w Lublinie. Akcja, jak co roku, została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Doceniamy i wspieramy działania naszych lokalnych organizacji pozarządowych, dlatego realizując akcję ProcentujeMY zachęcamy, aby poznać lepiej fundacje i stowarzyszenia, które funkcjonują w Lublinie i przekazać im 1,5 % podatku. Od ponad pięciu lat mamy okazję, aby ściśle współpracować z NGOs i bardzo doceniamy to partnerstwo. To dzięki temu możemy jeszcze pełniej wspierać i angażować mieszkańców naszego miasta, przygotowując wspólne projekty i inicjatywy – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE.

Zapisy do akcji ruszą 2 marca przez formularz online. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.skendeshopping.pl/procentujemy-2023. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 marca.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych