W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Znamy wyniki oceny projektów Budżetu Obywatelskiego

Znamy wyniki oceny projektów Budżetu Obywatelskiego
29.08.201409:15Budżet Obywatelski w Lublinie

Zespół oceniający pod kątem formalnym projekty zgłoszone przez mieszkańców zakończył swoją pracę. Z 333 ocenionych projektów, za możliwe do ewentualnej realizacji uznano 233. W przypadku 100 projektów uznano, że nie ma możliwości prawnych zrealizowania ich w 2015 r. W swojej pracy Zespół poszukiwał możliwości formalnej zrealizowania jak największej ilości projektów. Z tych też powodów, w części projektów ocenionych pozytywnie, zaznaczono zakres prac jaki będzie możliwy do wykonania. W dniu dzisiejszym projekty wraz z opiniami zostaną przekazane Komisji Doraźnej Rady Miasta Lublin, celem zapoznania się z wynikami pracy Zespołu. Jednocześnie dziś publikujemy wyniki prac zespołu. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami jakie zostały sformułowane przez Zespół oceniający projekty.

Od 24 września do 7 października rozpocznie się głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim. W tym dniu zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, za pomocą której każdy mieszkaniec Lublina, w wieku powyżej 16 roku życia, będzie mógł zagłosować na konkretne projekty: 3 duże i 5 małych. Będzie ona dostępna pod adresem www.obywatelski.lublin.eu. Głosowanie będzie odbywało się także w sposób papierowy. W Biurach Obsługi Mieszkańców oraz wyznaczonych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można pobrać i wypełnić kartę do głosowania. Liczymy na to, że tak jak składanie wniosków cieszyło się dużym zainteresowaniem, tak i w głosowaniu weźmie udział wielu mieszkańców.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych