W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

120 projektów przeszło ocenę formalną

120 projektów przeszło ocenę formalną
18.07.201712:27

Mieszkańcy i mieszkanki Lublina zgłosili 157 projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 na łączną kwotę ponad 76 mln zł. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę, czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego oraz czy inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. Wnioskodawcy mają 7 dni na złożenie odwołań.

- Zakończyliśmy kolejny cykl oceny projektów do Budżetu Obywatelskiego i już wiemy, że z roku na rok pomysły mieszkańców są coraz bardziej przemyślane i dokładnie celują w potrzeby społeczności. Jestem przekonany, że wszystkim nam zależy na rozwoju naszego Lublina. – mówi Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Część projektów oceniona pozytywnie będzie możliwa do realizacji po ich modyfikacji. Zakres modyfikacji został wskazany w zestawieniu projektów. Zapraszamy autorów i autorki tych projektów do kontaktu z Biurem Partycypacji Społecznej celem uzyskania szczegółowych informacji o zakresie modyfikacji - ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107, tel. 81 466 19 56.

Zgodnie z regulaminem autorzy i autorki projektów mają 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego projektu. Na wszelkie uwagi czekamy do 25 lipca (wtorek). Można je zgłaszać drogą elektroniczną na adres , pisemną w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego różni się znacznie od pozostałych. Po konsultacjach z społecznych dokonano szeregu zmian zasad. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy i mieszkanki Lublina zdecydują na co przeznaczyć 15 mln zł, w tym 9 mln zł na projekty małe, a pozostałe 6 mln zł na projekty duże. Zmieniły się także zakresy cenowe zgłaszanych propozycji. Projekty małe muszą zawierać się w granicach 25 000 – 300 000 zł, duże zaś 301 000 – 1 200 000 zł. Te ostatnie mogą mieć wyłącznie charakter infrastrukturalny (budowa, przebudowa).

Tegoroczną nowością jest także zagwarantowanie kwoty 150 tys. zł dla każdej z dzielnic. Jeżeli w wyniku głosowania na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt, do realizacji zostanie skierowany właśnie wniosek opiewający na maksymalnie 150 tys, zł. Pod warunkiem, że taki zostanie zgłoszony. Warto więc już pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Głosowanie na projekty które będą realizowane w 2018 r. rozpocznie się w drugiej połowie września, a zakończy 10 października.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin