W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

142 projekty Budżetu Obywatelskiego z pozytywną oceną formalną

142 projekty Budżetu Obywatelskiego z pozytywną oceną formalną
04.07.201915:40

Przedstawiamy wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zespół ds. oceny formalnej zweryfikował pozytywnie 142 projekty. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują, na co zostanie wydane 15 milionów złotych. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września 2019 r. i potrwa do 10 października 2019 roku.

– Projekty budżetu obywatelskiego zostały bardzo skrupulatnie ocenione. Wysoka jakość pracy nad realizacją budżetu obywatelskiego jest kluczem do wiarygodności tego procesu, a co za tym idzie, do zaangażowania mieszkańców w kolejne edycje. Jeśli tylko będzie taka konieczność i pojawią się odwołania od oceny, ponownie przeanalizujemy możliwości realizacji konkretnych projektów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Mieszkańcy Lublina zgłosili 201 projektów w tegorocznej procedurze budżetu obywatelskiego. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, czy są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego, czy inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. W bieżącym roku obowiązuje nowy regulamin uchwalony przez Radę Miasta Lublin, projekty były szczegółowo analizowane pod kątem zgodności z jego zapisami.

Część projektów oceniona pozytywnie jest możliwa do realizacji po ich modyfikacji. Zakres modyfikacji został wskazany w zestawieniu projektów. Autorzy takich projektów proszeni są o kontakt z Biurem Partycypacji Społecznej w celu uzyskania dodatkowych, szczegółowych informacji o zakresie modyfikacji (ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107, tel. 81 466 25 60, e-mail: obywatelski@lublin.eu).

Zgodnie z regulaminem autorzy projektów, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego projektu, mają 7 dni na złożenie odwołania. Wszelkie uwagi przyjmowane są do 11 lipca włącznie. Można je zgłaszać drogą elektroniczną na adres obywatelski@lublin.eu, pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty: Biuro Partycypacji Społecznej, Urząd Miasta Lublin, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107).

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego różni się od poprzednich. Obecnie budżet obywatelski jest obowiązkowy w miastach na prawach powiatu. Za sprawą zapisów ustawowych dotychczasowe projekty małe i duże zostały zastąpione przez dzielnicowe (których wartość nie może przekroczyć 300 000 zł) oraz ogólnomiejskie (maksymalnie do 1,2 mln zł).

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują, na co zostanie wydane 15 milionów złotych. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 300 000 zł, co daje łącznie kwotę 8 100 000 zł. Dla każdej z dzielnic, po weryfikacji, dostępny jest przynajmniej jeden projekt dzielnicowy. W tym roku, aby projekt dzielnicowy trafił do realizacji, musi uzyskać poparcie przynajmniej 100 osób. W przeciwnym razie nie zostanie zakwalifikowany do realizacji. Z tych powodów ostateczny podział środków pomiędzy projekty dzielnicowe a ogólnomiejskie będzie znany dopiero po zakończeniu głosowania.

Liczba projektów dzielnicowych, ocenionych pozytywnie, z podziałem na dzielnice:

Lp. Dzielnica Liczba projektów
1. Abramowice 2
2. Bronowice 6
3. Czechów Południowy 2
4. Czechów Północny 3
5. Czuby Południowe 4
6. Czuby Północne 2
7. Dziesiąta 3
8. Felin 7
9. Głusk 2
10. Hajdów-Zadębie 5
11. Kalinowszczyzna 3
12. Konstantynów 3
13. Kośminek 5
14. Ponikwoda 3
15. Rury 8
16. Sławin 3
17. Sławinek 4
18. Stare Miasto 2
19. Szerokie 1
20. Śródmieście 4
21. Tatary 1
22. Węglin Południowy 1
23. Węglin Północny 3
24. Wieniawa 1
25. Wrotków 1
26. Za Cukrownią 1
27. Zemborzyce 4
Suma:   84

 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin