W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Aktywny Lublin” - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

„Aktywny Lublin” - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
21.04.202110:37

Zajęcia sportowe o różnym stopniu wysiłku – od biegów i kick boxingu, przez fit jogę, po szachy dostępne były w 2020 r. dla mieszkańców w każdej grupie wiekowej. Wszystko dzięki projektowi „Aktywny Lublin”, który został zrealizowany w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Ogromnym atutem projektu „Aktywny Lublin” było zaproszenie do udziału w zajęciach sportowych osób w różnym wieku. Tym samym autorzy projektu zwrócili uwagę na to, że aktywność fizyczna i dobra kondycja są ważne na każdym etapie życia – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Projekt „Aktywny Lublin” zakładał realizację bezpłatnych zajęć fizycznych dostosowanych do różnych grup wiekowych. Znalazły się w nim zajęcia zarówno o charakterze indywidualnym, jak i zespołowym, dla mieszkańców Lublina w podziale na grupy wiekowe: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy.

Najmłodsi lublinianie uczęszczali na zajęcia z piłki nożnej w przedszkolach, młode mamy mogły odprężyć się na przeznaczonych specjalnie dla nich zajęciach latino mama, natomiast seniorzy chętnie korzystali z gimnastyki pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Wybór aktywności proponowanych w projekcie był bardzo szeroki i obejmował między innymi: aqua aerobic, fitness, zumbę, fit jogę, treningi zdrowy kręgosłup, latino mix, fight lady, stretching i rolowanie, szachy, treningi biegowe, trening funkcjonalny, kick boxing czy samoobronę.

– Projekt, który kontynuowaliśmy w 2020 roku, funkcjonuje w Lublinie od kilku lat i wciąż cieszy się ogromną popularnością, czego dowodem były liczne zapisy na zajęcia sportowe, a także stale rozwijana oferta zajęć – mówi autor projektu Mateusz Woźniak.

W okresie 1 lutego do 30 listopada 2020 r. przeprowadzono 1287 jednostek treningowych zajęć sportowych, każda po 45 minut, w których udział wzięło kilka tysięcy uczestników. Zatrudnienie wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i trenerskiej, zapewniło prawidłowe oraz profesjonalne przeprowadzenie zajęć wraz z odpowiednim przygotowaniem pomieszczeń i potrzebnego sprzętu. Podczas przerwy związanej z epidemią organizatorzy zapraszali do treningów online. W tym trybie został też przeprowadzony cykl turniejów szachowych. Po wznowieniu zajęć stacjonarnych wprowadzono urozmaicenie w postaci nowych aktywności takich jak np. fit joga i zdrowy kręgosłup.

Na projekt O-79 „Aktywny Lublin” zagłosowało 1014 osób i został zrealizowany za kwotę blisko 300 tys. zł.

Facebook Obywatelski Lublin