W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budżet Obywatelski - 165 projektów z pozytywną oceną

Budżet Obywatelski - 165 projektów z pozytywną oceną
20.06.201814:30

Znamy wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zespół ds. oceny formalnej zweryfikował 165 projektów pozytywnie.

Mieszkańcy i mieszkanki Lublina w tegorocznej procedurze Budżetu Obywatelskiego zgłosili 223 projekty. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę, czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego, inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. 165 projektów zostało ocenionych pozytywnie, 58 oceniono negatywnie.

- To już kolejna, V edycja Budżetu Obywatelskiego, która pokazuje, że wszystkim nam zależy na naszym mieście. Cieszy zwłaszcza fakt, że w tym roku zanotowaliśmy znaczny wzrost liczby zgłoszonych pomysłów. Te działania, często drobne o wymiarze lokalnym zmieniają Lublin w miasto przyjazne mieszkańcom. – mówi Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Część ocenionych pozytywnie projektów będzie możliwa do realizacji po modyfikacji. Ich zakres został wskazany w zestawieniu projektów. Zapraszamy autorów i autorki tych projektów do kontaktu z Urzędem Miasta Lublin celem uzyskania szczegółowych informacji o zakresie modyfikacji - Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107, tel. 81 466 25 60.


Zgodnie z regulaminem autorzy i autorki projektów, jeśli nie zgadzają się z oceną, mają 7 dni na złożenie odwołania. Można je zgłaszać drogą elektroniczną na adres , pisemną w Biurach Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107.

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy i mieszkanki Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów zł. 9 mln przeznaczono na projekty małe (o wartości od 25 000 zł do 300 000 zł), a pozostałe 6 mln zł na projekty duże (301 000 – 1 200 000 zł). Te ostatnie mogą mieć wyłącznie charakter infrastrukturalny (budowa, przebudowa).

W tym roku podwyższono kwotę tzw. projektu gwarantowanego do 175 000 zł. Jeżeli w wyniku głosowania w danej dzielnicy nie wygra żaden projekt inwestycyjny, do realizacji zostanie skierowany wniosek opiewający na maksymalną kwotę 175 000 zł - pod warunkiem, że taki projekt został zgłoszony.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin