W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budżet Obywatelski 2017. Znamy nowe zasady

Budżet Obywatelski 2017. Znamy nowe zasady
25.02.201610:39

Budżet Obywatelski w 2017 roku zostanie uruchomiony po raz trzeci. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina, powyżej 16 roku życia, zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych. Regulamin tegorocznej edycji przewiduje kilka zmian. W tym roku nabór projektów zostanie uruchomiony już 14 marca i będzie trwał do 14 kwietnia. Wcześniejsze zebranie projektów mieszkańców pozwoli na bardziej szczegółową ich ocenę, połączoną z wizjami lokalnymi na miejscu potencjalnej realizacji. Tym samym jeszcze przed wakacjami Rady Dzielnic będą miały czas na zaopiniowanie zgłoszonych projektów oraz ewentualne zorganizowanie spotkań publicznych mieszkańców z wnioskodawcami.

Po raz pierwszy lublinianie będą składać projekty za pośrednictwem platformy internetowej. To ułatwi przygotowanie projektów i pozwoli na ich sprawną ocenę oraz szybką publikację na portalu do głosowania. Głosowanie, tak jak w latach ubiegłych, odbędzie się w postaci elektronicznej i za pośrednictwem kart. W odróżnieniu do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, w tym roku mieszkańcy Lublina, powyżej 16 roku życia, będą mogli zagłosować na 2 projekty małe i 1 projekt duży. Lista projektów skierowanych do realizacji zostanie stworzona na podstawie liczby głosów z założeniem, że na terenie 1 dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe. Zastrzeżenie to nie będzie miało zastosowania do projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice.

W ramach tegorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać projekty małe (o wartości od 50 tys. zł do 500 tys. zł) oraz duże (o wartości od 500 001 zł do 1,2 mln zł). Projekty małe w momencie składania muszą uzyskać poparcie 20 mieszkańców Lublina, projekty duże 40 osób.

Regulamin trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego powstał we współpracy z mieszkańcami. Kosmetyczne zmiany procedury są efektem czterech spotkań konsultacyjnych i wniosków wyciągniętych z poprzednich edycji. 

Wszystkich mieszkańców Lublina, w szczególności potencjalnych projektodawców, Urząd Miasta już dziś zaprasza na spotkania informacyjne poświęcone tegorocznej procedurze i przygotowaniu projektów. Odbędą się one w dniach:

  • 14 marca (poniedziałek), godzina 17:00 – 19:00, Sala Obrad Rady Miasta, Ratusz, Pl. Łokietka 1;
  • 22 marca (wtorek), godzina 17:00 – 19:00, Sala Obrad Rady Miasta, Ratusz, Pl. Łokietka 1;
  • 1 kwietnia (piątek), godzina 17:00 – 21:00, Maraton Pisania Projektów, sala 104, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I piętro.

Spotkania odbywają się w budynkach dostępnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Facebook Obywatelski Lublin