W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budżet Obywatelski dla zwierząt

Budżet Obywatelski dla zwierząt
26.11.202014:51

Sterylizacja jest jedynym skutecznym sposobem rozwiązywania problemu bezdomności zwierząt oraz braku kontroli nad ich rozrodem. Przeważająca część psów czy kotów staje się bezdomna ze względu na niekontrolowane rozmnażanie i brak wystarczającej liczy osób, które przyjęłyby je pod swój dach. Decydując się na sterylizację podopiecznych przyczyniamy się do ograniczenia ilości bezdomnych psów i kotów, a tym samym zapobiegamy ich cierpieniu i złemu traktowaniu. W 2020 roku sterylizacji poddano łącznie 1382 psy i koty, w tym: 268 psów właścicielskich419 kotów właścicielskich oraz 695 kotów wolno żyjących.

Drugim elementem działań prowadzonych w ramach zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego jest znakowanie psów poprzez wszczepienie czipa. Tzw. czipowanie polega na umieszczeniu pod skórę kilkumilimetrowego czipa, w którym zakodowany jest niepowtarzalny numer identyfikacyjny. Umożliwia to szybkie rozpoznanie i odnalezienie psa w przypadku zaginięcia. Do tej pory w 2020 roku zaczipowano 302 psy właścicielskie. Do końca listopada jest jeszcze szansa skorzystania z tej usługi. Wolne miejsca na bezpłatne czipowanie są w następujących gabinetach:

  • Gabinet Weterynaryjny UNICKA Izabela Pisulak, ul. Dolińskiego 2/U5, 20-128 Lublin
  • Gabinet Weterynaryjny EUROVET lek. wet. Robert Paluch, ul. Halickiego 3, 20-874 Lublin
  • Gabinet Weterynaryjny Jacek Pyzik, ul. Kunickiego 74, 20-412 Lublin
  • Gabinet Weterynaryjny Amicus Karolina Sakowicz, ul. Leonarda 16, 20-626 Lublin
  • Przychodnia Weterynaryjna NOE Aneta Koczmara, ul. Wierzbowa 5, 20-001 Lublin

Działania związane ze sterylizacją i czipowaniem zwierząt domowych, realizowane są w ramach dwóch projektów Budżetu Obywatelskiego: „Sterylizacja/kastracja kotów i kotek wolno żyjących, właścicielskich oraz suk i psów właścicielskich oraz czipowanie psów” oraz „Zwierzaki i my – edukacja, sterylizacja, czyste miasto, bezpieczeństwo ludzi i zwierząt”.

Facebook Obywatelski Lublin