W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dziękujemy za głosy!
10.10.202122:46

Punktualnie o północy zakończyło się głosowanie w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Wszystkim mieszkańcom i mieszkankom  dziękujemy za oddane głosy! Przed nami weryfikacja i liczenie papierowych kart do głosowania. Po zakończeniu tego procesu poznamy projekty, które zostaną zrealizowane w 2022 roku.

Budżet Obywatelski Miasta Lublin jest częścią budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy i mieszkanki poprzez głosowanie. Głosowanie na projekty trwało od 23 września do 10 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec i mieszkanka Lublina, niezależnie od wieku, mogli zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. W VIII edycji BO do dyspozycji było 12 500 000 zł. Z tej puli 350 000 zł zostało przeznaczone na każdą z 27 lubelskich dzielnic.

Facebook Obywatelski Lublin