W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał sadzenia drzew w dzielnicach

Finał sadzenia drzew w dzielnicach
30.08.202110:07

W dniach 2 i 3 września odbędzie się ostatnia tura nasadzeń drzew w ramach projektu „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy” z VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Dotychczas, wspólnie z mieszkańcami zostało posadzonych 14 drzew w 14 dzielnicach. Warunki pogodowe pozwalają na kontynuowanie akcji w pozostałych 11 dzielnicach biorących udział w projekcie.

– Projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców w znacznej mierze dotyczą inwestycji infrastrukturalnych. Powstają dzięki temu nowe chodniki, ulice czy oświetlenie. Tym bardziej cieszę się, że wśród proponowanych działań pojawiło się także sadzenie drzew, co zwiększa ilość terenów zielonych w naszym mieście. Rośliny, które wspólnie sadzimy, za kilka lat stanowić będą ważny element przestrzeni miasta, zwiększając komfort życia i pozytywnie wpływając na estetykę. Zachęcam mieszkańców kolejnych dzielnic, aby uczestniczyli w tym procesie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Inwestycji i Rozwoju.

Symboliczne, pojedyncze drzewa pojawiły się już na obszarze dzielnic: Głusk, Kalinowszczyzna, Abramowice, Bronowice, Dziesiąta, Felin, Wrotków, Stare Miasto, Szerokie, Konstantynów, Rury, Czuby Północne, Czuby Południowe, Węglin Południowy. W tym tygodniu, ekipy sadzące drzewa pojawią się w następnych dzielnicach, zgodnie z poniższym harmonogramem:

Czwartek (2 września) 

 • Węglin Północny, ul. Parysa, godz. 8.30; 
 • Wieniawa, ul. Czechowska (od strony ul. Lubomelskiej), godz. 9.45;
 • Sławin, ul. Sławinkowska (przy parkingu Zespołu Szkół nr 12), godz. 11.00;
 • Sławinek, ul. Jaśminowa (od strony przecięcia Al. Solidarności z Al. Warszawską), godz. 12.15;
 • Czechów Południowy, al. Kompozytorów Polskich (pas zieleni przy „Specjalistyce Czechów”), godz. 13.30;
 • Czechów Północny, ul. Harnasie, godz. 14.45.

Piątek (3 września) 

 • Za cukrownią, ul. Lubelskiego Lipca '80, godz. 8.30;
 • Kośminek, ul. K. Przerwy-Tetmajera (od strony ul. Grochowskiego), godz. 9.45;
 • Tatary, ul. Montażowa, Łęczyńska, godz. 11.00;
 • Hajdów-Zadębie, przy skrzyżowaniu ul. A. Grygowej z ul. Metalurgiczną, godz. 12.15;
 • Ponikwoda, przy skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. S. Węglarza, godz. 13.30.

Projekt „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy” realizowany jest przez Fundację Krajobrazy na zlecenie Urzędu Miasta Lublin ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego.

Facebook Obywatelski Lublin