W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne mieszkania dla jerzyków i nietoperzy

Kolejne mieszkania dla jerzyków i nietoperzy
11.08.202111:49

Miasto Lublin kontynuuje działania mające na celu ochronę i zwiększenie populacji zwierząt zwalczających komary. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego została zakupiona kolejna partia budek dla jerzyków. Dodatkowo, Miasto kupiło także schrony dla nietoperzy.

– Rozpoczynamy wydawanie budek i schronów podmiotom oraz mieszkańcom Lublina, którzy zgłosili już chęć zawieszenia ich na swoim terenie. Budki dla jerzyków powinny być montowane na budynkach, a schrony dla nietoperzy zarówno na budynkach, jak i na drzewach. Rekomendujemy zawieszenie domków dla jerzyków wiosną przyszłego roku, tuż przed ich przylotem z zimowania, natomiast schrony dla nietoperzy można wieszać o każdej porze roku – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Zwalczanie owadów, które w okresie letnim uprzykrzają życie mieszkańcom Lublina, wykonywane jest zarówno w formie odkomarzania przy pomocy specjalnych środków, jak i poprzez zwiększanie ilości pożytecznych zwierząt, dla których komary, meszki, muchy są pokarmem. Pierwszy etap tegorocznej akcji odkomarzania miejskich terenów zielonych odbył się w połowie czerwca i został wykonany na skwerach, w parkach, zieleńcach i ścieżkach rowerowych o łącznej powierzchni 280 ha. Zabieg zrealizowano w ramach projektu z VII Budżetu Obywatelskiego „Goń komara, czyli wygnajmy krwiopijców z naszego miasta!”.

Nabór wniosków od osób zainteresowanych otrzymaniem budki lub schronu został zamknięty. Obecnie w ręce mieszkańców trafi druga partia budek dla jerzyków w ilości 150 sztuk. To działanie jest efektem projektu „Stop Komarom! Witajcie jerzyki! Zakup i montaż 1000 budek dla jerzyków na terenie miasta Lublin”. Poza tym, wśród mieszkańców rozdysponowanych będzie 200 schronów dla nietoperzy. Każdy odbierający budkę lub schron otrzyma instrukcję montażu.

Poniżej znajdują się zdjęcia z wiosennego wieszania budek dla jerzyków.


 

Facebook Obywatelski Lublin