W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejne projekty z BO będą realizowane

Kolejne projekty z BO będą realizowane
25.06.202108:48

Podczas XXX Sesji Rady Miasta Lublin wprowadzono do budżetu dwa zaległe projekty z VI edycji Budżetu Obywatelskiego. W miejskiej kasie zostały zabezpieczone środki finansowe na wykonanie boiska na Węglinie Południowym oraz parkingów na Tatarach.

– Dotrzymujemy słowa i przywracamy do realizacji zaległe projekty z Budżetu Obywatelskiego. Zatrzymanie ich wykonania wynikało z ograniczeń finansowych związanych z mniejszymi wpływami wywołanymi epidemią Covid-19. Dwa projekty, które decyzją Radnych Miasta Lublin zostały uwzględnione w tegorocznym budżecie, pochodzą z zeszłorocznej edycji. Krok po kroku dążymy do tego, by zrealizować wszystkie projekty z Budżetu Obywatelskiego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

D-36 „Nowe parkingi na Tatarach” to projekt zakładający budowę miejsc parkingowych na obszarze „starej” ul. Łęczyńskiej. Zrealizuje go Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Na zadanie przeznaczono zgodnie z przygotowaną już dokumentacją niemal 262,5 tys. zł.

D-97 „Profesjonalne boisko do piłki koszykowej na Węglinie Południowym dostępne dla wszystkich” przewiduje utwardzenie terenu boiska o powierzchni 420 mkw i wykończenie płyty boiska poliuretanem. Ten projekt trafi pod realizację Wydziału Inwestycji i Remontów UM Lublin. Jego wartość to 290 tys. zł.

To nie pierwsze projekty, które zostały przywrócone do realizacji w tym roku. W lutym podczas Sesji Rady Miasta zdecydowano o realizacji dwóch pomysłów mieszkańców: M-5 „Chodnikiem przez Bystrzycę” z V edycji oraz D-53 „Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Przedszkolu nr 5, Filia przy ul. Spokojnej 13 połączona z realizacją projektu budowy schodów i muru oporowego” z VI edycji BO.

Facebook Obywatelski Lublin