W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejny rekord Budżetu Obywatelskiego – przeliczono karty głosowania

Kolejny rekord Budżetu Obywatelskiego – przeliczono karty głosowania
18.10.201609:46

Ponad 5 tysięcy głosów więcej niż przed rokiem oddano w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Za pośrednictwem punktów do głosowania zdecydowało się oddać głos 55 721 osób. Oznacza to, że łącznie z głosowaniem internetowym, w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie wzięło udział ponad 73 tys. osób.

W trakcie 10 dni głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Lublina mogli wskazać do realizacji w 2017 roku dwa projekty małe i jeden projekt duży. Z tej możliwości skorzystało ponad 73 tys. osób. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało blisko 18 tysięcy osób. Dużo większą popularnością cieszyło się głosowanie w formie tradycyjnej, na kartach do głosowania. W ponad sześćdziesięciu punktach głosowania oddano 55 721 kart. W roku ubiegłym w ten sposób zagłosowało 43 621 osób.

Najwięcej kart do głosowania oddano w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Szaserów - 5525 i w BOMie w Ratuszu – 5519.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku zagłosowało ponad 47 tys. osób, w drugiej z kolei było to przeszło 68 tysięcy.

Obecnie trwa wprowadzanie kart do systemu elektronicznego oraz weryfikacja głosów. Ostateczne wyniki głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim poznamy, tak jak w latach poprzednich, na początku listopada.

Facebook Obywatelski Lublin