W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Kolorowe marzenie dzieci” – nowy plac zabaw przy SP nr 57

„Kolorowe marzenie dzieci” – nowy plac zabaw przy SP nr 57
27.04.202109:54

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego trwają prace nad budową nowego placu zabaw. Dla dzieci w różnym wieku przygotowano między innymi: linarium, ściankę wspinaczkową, karuzele i huśtawki. Oddanie nowego miejsca do użytkowania zaplanowano w czerwcu.

– Realizację placu zleciliśmy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, stąd wykonawca oprócz robót budowlanych i wyposażenia placu był zobowiązany do opracowania projektu, uzyskania stosownego pozwolenia oraz przygotowania pełnej dokumentacji powykonawczej. W tym roku, w tej samej formule zlecimy również budowę nowego placu zabaw przy ul. Bluszczowej na Ponikwodzie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Na plac zabaw przy ul. Krasińskiego trafiło już 10 urządzeń zabawowych o konstrukcji metalowej i różnym poziomie trudności. Są to: wieżyczki do wspinania, sześciokąt ze ścianką wspinaczkową i linarium, pomost z belką, trzy podwójne huśtawki – bocianie gniazdo, ważka i wahadłowa, bujak poczwórny na sprężynie oraz dwie karuzele i trampolina. Pod urządzeniami przewidziano zainstalowanie nawierzchni bezpiecznej z poliuretanu o łącznej powierzchni 400 m2.  Plac ogrodzono metalowymi panelami z furtką oraz wyposażono w 4 ławki z oparciem, 2 kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Do placu zabaw urządzono dojście z kostki.

Nowy plac zabaw wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem oraz nawierzchnią bezpieczną przy SP nr 57 to projekt VI Budżetu Obywatelskiego „Kolorowe marzenie dzieci”, a jego koszt to 228 tys. zł.
 

Facebook Obywatelski Lublin