W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejsca parkingowe na ul. Urbanowicza - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Miejsca parkingowe na ul. Urbanowicza - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
07.07.202113:47

Nowe miejsca parkingowe powstały do dyspozycji mieszkańców na ul. Urbanowicza na lubelskim Kośminku. To efekt realizacji projektu VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Realizacja projektu przyczyniła się do poprawy płynności ruchu na ul. Urbanowicza i zwiększenia liczby ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Wpłynęła tym samym na bezpieczeństwo pieszych i kierowców korzystających z tej ulicy – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Inwestycji i Rozwoju.

– Cieszę się, że projekt zaspokoił chociaż w części zapotrzebowanie na miejsca parkingowe na osiedlu Nowy Felin. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcom osiedla znacznie podniósł się komfort życia – mówi Piotr Domański, autor zwycięskiego projektu.

Na projekt składają się dwa kluczowe elementy, czyli budowa dwóch bezpiecznych przejść dla pieszych przez ul. Józefa Franczaka „Lalka” oraz budowa zatoki parkowania równoległego na ul. Gen. Witolda Urbanowicza. Projekt zrealizowano w części dotyczącej miejsc parkingowych. W ramach Budżetu Obywatelskiego zaprojektowano i wybudowano 26 miejsc parkingowych w pasie drogowym ul. Urbanowicza. Koszt wykonania tych prac to blisko 136 tys. zł. Natomiast przejścia dla pieszych zostaną wykonane i sfinansowane przez inwestora w ramach przebudowy skrzyżowania, na podstawie umowy z Miastem.

Projekt D-6 Bezpieczna Ulica - aktywne przejścia dla pieszych w drodze do szkoły i nowe miejsca parkingowe zrealizowano w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. Głosowało na niego 448 osób.

Facebook Obywatelski Lublin