W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Multimedia dla Czwórki” – realizacja projektu VI edycji BO

„Multimedia dla Czwórki” – realizacja projektu VI edycji BO
22.02.202110:40

Interaktywne podłogi, mikroskop cyfrowy i wyposażenie pracowni to tylko część z elementów zakupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego na potrzeby uczniów lubelskiej Szkoły Podstawowej Nr 4. Sprzęt pojawił się tam dzięki realizacji projektu D-15 „Multimedia dla Czwórki – doposażenie SP4 w Lublinie w pomoce edukacyjne i sprzęt multimedialny do pracowni”.

– Budżet Obywatelski to część środków finansowych, którymi dysponuje Miasto Lublin, przeznaczona na realizację pomysłów pochodzących bezpośrednio od mieszkańców. Zakres podejmowanych przez nich działań jest bardzo szeroki. W ramach projektu D-15 nowe, potrzebne uczniom wyposażenie zyskała SP nr 4. To urządzenia, które ułatwią naukę i rozwiną kompetencje uczniów w zakresie nowoczesnych technologii – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt multimedialny, serwer, czy pomoce naukowe było pomysłem rodziców i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie przy ul. Hiacyntowej. Wartość tych urządzeń to blisko 300 tys. zł.

– W dobie postępującego rozwoju technologicznego, poleganie na przestarzałych narzędziach podczas nauki, uniemożliwia dzieciom i młodzieży właściwe zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości. Projekt miał zapewnić im dostęp do powszechnie używanych nowoczesnych narzędzi, aby zajęcia szkolne prowadzone były w zgodzie z osiągnięciami nauki i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tak wyposażona szkoła z pewnością będzie zachęcała do zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz umożliwi skuteczniejszą naukę – mówi Magdalena Maliszewska, autorka projektu.

W ramach doposażenia placówki zakupiono:

  • 33 zestawy komputerowe,
  • 7 tablic interaktywnych z projektorami,
  • 2 podłogi interaktywne,
  • serwer,
  • 2 umeblowane i wyposażone pracownie językowe,
  • 3 monitory interaktywne,
  • 3 telewizory do wyświetlania informacji na korytarzach,
  • 1 mikroskop cyfrowy.

Projekt D-15 „Multimedia dla Czwórki - doposażenie SP4 w Lublinie w pomoce edukacyjne i sprzęt multimedialny do pracowni” zrealizowany został w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego, jako projekt dzielnicy Ponikwoda. Głosowało na niego 2125 osób.

Facebook Obywatelski Lublin