W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na co zagłosujesz w Budżecie Obywatelskim?

Na co zagłosujesz w Budżecie Obywatelskim?
29.08.201914:15

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim rozpocznie się 23 września, ale warto już teraz przejrzeć listę 147 projektów i zastanowić się, na co oddać swój głos. Wybierać będzie można spośród 86 projektów dzielnicowych i 61 ogólnomiejskich.

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują, na co zostanie wydane 15 milionów złotych. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 300 000 zł, co daje łącznie kwotę 8 100 000 zł. Dla każdej z dzielnic, po weryfikacji, dostępny jest przynajmniej jeden projekt dzielnicowy. W tym roku, aby projekt dzielnicowy trafił do realizacji, musi uzyskać poparcie przynajmniej 100 osób. W przeciwnym razie nie zostanie zakwalifikowany do realizacji. Z tych powodów ostateczny podział środków pomiędzy projekty dzielnicowe a ogólnomiejskie będzie znany dopiero po zakończeniu głosowania.

Jak co roku zagłosować będzie można przez internet lub w wyznaczonych punktach, metoda papierową. W tym roku mieszkańcy Lublina mogą zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Głosowanie odbywać się będzie w dniach 23 września - 10 października 2019 r.

Mieszkańcy Lublina zgłosili 201 projektów w tegorocznej procedurze Budżetu Obywatelskiego. W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, czy są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego, czy inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. W bieżącym roku obowiązuje nowy regulamin uchwalony przez Radę Miasta Lublin, projekty były szczegółowo analizowane pod kątem zgodności z jego zapisami.

Sprawdź listę projektów w swojej okolicy.

 

Facebook Obywatelski Lublin