W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa nawierzchnia ul. Wólczańskiej w ramach projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Nowa nawierzchnia ul. Wólczańskiej w ramach projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
26.05.202110:44

Dzięki funduszom pochodzącym z Budżetu Obywatelskiego nowa, utwardzona nawierzchnia pojawiła się na ulicy Wólczańskiej. Mieszkańcy cieszą się odnowioną drogą już od maja 2020 roku.

– Budżet Obywatelski służy realizowaniu tych potrzeb inwestycyjnych mieszkańców, które oni sami uważają za najbardziej potrzebne. Dzięki niemu sfinansować można zarówno duże projekty ogólnomiejskie, jak i takie, które służą mieszkańcom konkretnej ulicy – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Położona w dzielnicy Abramowice ulica dzięki realizacji projektu złożonego przez mieszkańców zyskała nową nawierzchnię i pobocza. Prace objęły odcinek ul. Wólczańskiej o długości 860 m od posesji nr 83 do skrzyżowania z ul. Odległą. Nastąpiła wymiana nawierzchni jezdni na betonowo-asfaltową wraz z remontem poboczy.

Projekt D-62 „Położenie nawierzchni betonowo-asfaltowej na części ulicy Wólczańskiej w Lublinie” zrealizowano w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na niego 340 mieszkańców. Koszt prac to blisko 300 tys. zł.
 

Facebook Obywatelski Lublin