W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nowe pomysły na Lublin
16.04.201814:08

O północy zakończył się proces zgłaszania projektów w V edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Do tej pory mieszkańcy zgłosili 214 projektów, w tym 158 małych i 56 dużych. 

- Liczba zgłoszonych projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego jest dla mnie sygnałem, że dobrze przepracowaliśmy okres konsultacji społecznych regulaminu, co poskutkutkowało zwiększoną aktywnością mieszkańców. Przed nami proces szczegółowej oceny formalnej nadesłanych projektów. Na początku czerwca znana będzie lista tych, które przejdą weryfikację i zostaną poddane pod głosowanie. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ubiegłym roku wpłynęło 157 projektów a dwa lata wcześniej 171.

Pełną liczbę złożonych projektów (także drogą tradycyjną w Biurach Obsługi Mieszkańców i za pośrednictwem poczty) poznamy pod koniec tygodnia. Następnie odbędzie się weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego. Na początku czerwca znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy i autorki będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego różni się nieznacznie od pozostałych. Po konsultacjach z mieszkańcami i mieszkankami wprowadzono kilka zmian. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują na co zostanie wydanych 15 milionów złotych. Wartość projektów gwarantowanych podniesiono do kwoty 175 000 zł dla każdej z dzielnic. Jeżeli w wyniku głosowania na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt, do realizacji zostanie skierowany właśnie wniosek opiewający na maksymalnie 175 000 zł - pod warunkiem, że taki zostanie zgłoszony. W ubiegłym roku z tego rozwiązania skorzystało 8 dzielnic.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września 2018 r. i potrwa do 10 października 2018 roku. Wzorem lat ubiegłych głosować można w formie papierowej i elektronicznej. Głosowanie w formie papierowej odbywać się będzie osobiście. Uprawnieni są w tym roku wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Lublina, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie będą głosowały za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Głosować będzie można na dwa projekty małe i jeden duży.
 

Facebook Obywatelski Lublin