W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odnowione obiekty sportowe w SP16 czekają na uczniów

Odnowione obiekty sportowe w SP16 czekają na uczniów
09.12.202017:43

Zakończyła się modernizacja kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina przy ul. Poturzyńskiej. Remontem objęto trzy obiekty: mini boisko, bieżnię lekkoatletyczną, a także oświetlenie boiska orlik. Infrastruktura sportowa przeszła już odbiory techniczne i czeka na powrót uczniów do szkoły. 

– Stale pracujemy nad poprawą i modernizacją istniejącego zaplecza sportowego przy lubelskich szkołach. Obiekty przy Szkole Podstawowej nr 16 to nie jedyne, które przeszły remont. Kończymy też przebudowę obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej przy ul. Nałkowskich za kwotę niemal 900 tys. zł. Ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Czechów Południowy doposażyliśmy w tym roku siłownię przy Szkole Podstawowej przy ul. Smyczkowej. Teraz przed nami jedna z największych przyszłorocznych inwestycji, również z zakresu infrastruktury sportowej – budowa sali gimnastycznej wraz z zespołem boisk przy I LO – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju

Wykonane prace na trzytorowej bieżni o długości 400 m (z pasem 4-torowej bieżni prostej ze skocznią skoku w dal), polegały przede wszystkim na położeniu nowej poliuretanowej nawierzchni metodą tzw. retoppingu, a także naprawie istniejących pęknięć i uszkodzeń toru, odtworzeniu jego geometrii, a następnie namalowaniu nowych linii. Zamontowano także nową deskę do skoku w dal. Z kolei modernizacja małego boiska składała się z wymiany drenażu, podbudowy i jego sztucznej nawierzchni. Do tego wykonano ogrodzenie z furtkami, a także dojście i dojazdy z kostki oraz zamontowano bramki. Orlik z kolei otrzymał nowe oświetlenie.

Wszystkie te inwestycje, na łączną kwotę ponad pół miliona złotych, sfinansowano z projektów dwóch edycji Budżetu Obywatelskiego – V i VI. Wymiana oświetlenia na orliku kosztowała 128 tys. zł, remont bieżni wyniósł prawie 122 tys. zł, natomiast modernizacja mini boiska wraz z budową ogrodzenia i oświetlenia – ponad 280 tys. zł.

Facebook Obywatelski Lublin