W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Odpowiedzi na odwołania od oceny formalnej projektów BO

Odpowiedzi na odwołania od oceny formalnej projektów BO
01.08.201811:43

Przedstawiamy odpowiedzi na odwołania od oceny formalnej projektów Budżetu Obywatelskiego. Odwołania zostały uwzględnione w przypadku 11 projektów, w każdym z nich wskazany jest zakres bądź sposób, w jaki projekt będzie zrealizowany.

– Każde z 28 odwołań zostało przeze mnie osobiście przeanalizowane. Idealnie byłoby abyśmy mogli poddać pod głosowanie wszystkie projekty. Niestety z różnych przyczyn, przede wszystkim formalnych, nie ma takiej możliwości. Staraliśmy się z dyrektorami odpowiedzialnymi za realizację zadań znaleźć sposób na realizację jak największej ilości projektów. Mam nadzieję, że w odpowiedziach na odwołania jest to widoczne. Zachęcam do głosowania, bo jak pokazały lata ubiegłe, każdy głos ma znaczenie w ostatecznych wynikach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Do końca czerwca autorzy i autorki projektów, nieusatysfakcjonowani wynikami oceny formalnej mogli wystąpić do Prezydenta o ponowną analizę ich wniosków. Odwołania wpłynęły do ocen w przypadku 28 projektów. W ramach tej procedury udało się znaleźć sposoby realizacji, często tylko częściowej, dla 11 projektów. W pozostałych przypadkach niestety nie ma możliwości uwzględnienia odwołań. W tym roku odwołania były opiniowane przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin. Rada rekomendowała Prezydentowi przywrócenie do głosowania 11 projektów.

W tegorocznej procedurze Budżetu Obywatelskiego złożono łącznie 223 projekty. Pod głosowanie może zostać poddanych, po uwzględnieniu odwołań, 176 projektów (dużych 56, małych 120). Głosowanie będzie prowadzone od 23 września do 10 października 2018 r. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, niezależnie od wieku, może oddać swój głos na 1 projekt duży i 2 projekty małe. Zagłosować będzie można w formie papierowej lub elektronicznej na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

Publikacja odpowiedzi na odwołania zamyka procedurę oceny. Osoby nieusatysfakcjonowane treścią odwołań, w przypadku dopuszczenia projektu do głosowania, mogą wycofać swój projekt z procedury. Mają na to czas do końca sierpnia.

Lista odpowiedzi na odwołania znajduje się z załączniku. Pełna lista projektów jest dostępna na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin