W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ostatnie dni na złożenie projektów do BO2019!

Ostatnie dni na złożenie projektów do BO2019!
11.04.201812:17

Przypominamy, że zostały już ostatnie dni na składanie projektów w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Podobnie jak w ubiegłym roku, w budżecie miasta do dyspozycji mieszkańców zarezerwowanych jest 15 mln zł.

W tym roku nabór projektów został uruchomiony 15 marca i trwa do 15 kwietnia. Regulamin tegorocznej edycji przewiduje kilka zmian. Po raz pierwszy lublinianie mogą składać projekty za pośrednictwem platformy internetowej www.obywatelski.lublin.eu bez konieczności drukowania i składania papierowej wersji wniosku. W przypadku osób nie korzystających z komputera, projekt można złożyć za pośrednictwem formularza dostępnego w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz do pobrania na stronie internetowej www.lublin.eu/budzetobywatelski

W ramach tegorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać projekty małe (o wartości od 25 tys. zł do 300 tys. zł) oraz duże (o wartości od 300 001 zł do 1,2 mln zł). Podobnie jak w roku ubiegłym, nie ma konieczności dołączania listy mieszkańców popierających dany projekt. Lista projektów skierowanych do realizacji zostanie stworzona na podstawie liczby głosów z założeniem, że na terenie 1 dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe. Zastrzeżenie to nie będzie miało zastosowania do projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice.

Dla osób zainteresowanych pisaniem projektów przygotowany został także cennik miejski, czyli spis najpopularniejszych rzeczy wybieranych przez autorów i autorki. Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby skonsultować swoje projekty, prosimy o kontakt z Biurem Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro pok. 107, tel. 81 466 25 60 lub pisząc na adres obywatelski@lublin.eu

Facebook Obywatelski Lublin