W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pełna lista projektów zgłoszonych w lubelskim Budżecie Obywatelskim

Pełna lista projektów zgłoszonych w lubelskim Budżecie Obywatelskim
13.06.201713:18

Znamy już pełną listę projektów, które wpłynęły w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina. Mieszkańcy zgłosili 157 projektów, w tym 106 małych i 51 dużych.

Od początku czerwca Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego analizuje wszystkie wnioski pod kątem formalnym. W lipcu poznamy listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy i autorki będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania. Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego wprowadziła kilka nowych zasad. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy i mieszkanki Lublina zdecydują na co przeznaczyć 15 mln zł. 9 mln przeznaczono na projekty małe, a pozostałe 6 mln na duże. Zmieniły się także zakresy cenowe zgłaszanych propozycji. Projekty małe muszą zawierać się w granicach 25 000 – 300 000 zł, duże zaś 301 000 – 1 200 000 zł. Te ostatnie mogą mieć wyłącznie charakter infrastrukturalny (budowa, przebudowa).

Tegoroczną nowością jest także zagwarantowanie kwoty 150 000 zł dla każdej z dzielnic. Jeżeli w wyniku głosowania w danej dzielnicy nie wygra żaden projekt, do realizacji zostanie skierowany wniosek opiewający na maksymalnie 150 000 zł, pod warunkiem, że taki został zgłoszony.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 25 września i potrwa do 10 października 2017 roku. Wzorem lat ubiegłych głosować można w formie papierowej i elektronicznej. Głosowanie w formie papierowej odbywać się będzie osobiście. Uprawnieni są w tym roku, niezależnie od wieku, wszyscy mieszkańcy Lublina.

Pełna lista projektów znajduje się na stronie www.obywatelski.lublin.eu oraz w załączniku poniżej.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin