W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Poprawa infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w dzielnicy Głusk

Poprawa infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w dzielnicy Głusk
01.07.202110:56

Miasto ogłasza kolejny przetarg na realizację zadań drogowych zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym razem dzięki projektowi D-76 „Poprawienie infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w Dzielnicy Głusk” odnowione zostaną ulice w tej części miasta.

– Budżet Obywatelski daje mieszkańcom możliwość zgłoszenia inwestycji podnoszących jakość infrastruktury i poprawiających estetykę ich najbliższego otoczenia. Dzięki niemu sfinansować można zarówno duże projekty ogólnomiejskie, jak i takie, które służą mieszkańcom konkretnej ulicy. Tym razem dzięki temu narzędziu partycypacyjnemu wyremontujemy dwie ulice w dzielnicy Głusk, co wpłynie na poprawę komfortu korzystania z nich przez okolicznych mieszkańców – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ogłoszone zamówienie zakłada ulepszenie asfaltem nawierzchni ul. Przepiórczej na odcinku ok. 300 m. Dodatkowo dla tej lokalizacji projekt zakłada również budowę 5 latarni. W przypadku oświetlenia, wybrano już wykonawcę, który złożył najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu i w najbliższym czasie zostanie zaproszony do podpisania umowy. Prace drogowe obejmą także ul. Sieciecha, na długości około 580 m remont przejdą chodniki po obu stronach ulicy. Prace będą polegały na regulacji wysokościowej nawierzchni chodników z kostki betonowej oraz obrzeży betonowych. Drogowcy ręcznie rozbiorą nawierzchnię z kostki betonowej wraz z podsypką, oczyszczą ją i przesortują, a następnie ponownie ją ułożą. W przypadku uszkodzenia lub konieczności uzupełnienia kostki betonowej zastosują nowy materiał o takim samie kolorze i typie jak obecnie istniejący. Dodatkowo nastąpi wymiana lub wyprofilowanie krawężników. Na ul. Sieciecha powstanie także wyniesione przejście dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Wojewodzińską o długości ponad 6 m. Wykonawca będzie miał 3 miesiące na wykonanie zadania. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy.

Na projekt  D-76 „Poprawienie infrastruktury ul. Przepiórczej i Sieciecha w Dzielnicy Głusk” z VII edycja BO głosowało 187 osób. Projekt zakłada także doposażenie istniejącego placu zabaw nowymi urządzeniami, takimi jak: piaskownica, zjeżdżalnia i ławki. 

Aktualnie trwa także inne postępowanie finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. W ramach realizacji projektu D-39 „Z Kryształowej wygodnie do Jantarowej”, w dzielnicy Węglin Południowy powstaną chodniki z kostki brukowej wraz z oświetleniem na odcinkach od al. Jana Pawła II do ul. Kryształowej oraz od ul. Kryształowej do skrzyżowania ul. Jantarowej z ul. Berylową. Nowe chodniki powstaną na odcinku około 300 m. Projektowany ciąg w tym obszarze, umożliwi mieszkańcom bezpieczną komunikację wewnątrz osiedla. Ułatwi dotarcie do przystanków komunikacji miejskiej, szkoły i kościoła. Ciąg pieszy będzie szczególnie przydatny dla dzieci do Szkoły Podstawowej nr 58. Wykonawca zrealizuje zadanie w trybie zaprojektuj i wybuduj. Będzie miał 3 miesiące od podpisania umowy na dokumentację, a 5 miesięcy od podpisania umowy na realizację robót budowlanych.

Na projekt D-39 „Z Kryształowej wygodnie do Jantarowej” z VII edycji BO głos oddało 1040 osób.

Facebook Obywatelski Lublin