W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Remont ulicy Dragonów - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

Remont ulicy Dragonów - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
28.07.202114:49

Od 2020 roku mieszkańcy korzystają z nowej nawierzchni na ulicy Dragonów. To efekt realizacji projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Ten remont to jeden z wielu przykładów pokazujących, jak Budżet Obywatelski służy mieszkańcom do realizacji pomysłów, które uważają za ważne. Dzięki inwestycjom drogowym mieszkańcy zyskują większy komfort i bezpieczeństwo zarówno w obszarze ruchu pieszego, jak i samochodowego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Nowa nawierzchnia położona została na ul. Dragonów na odcinku 118 m, od ul. Ułanów do posesji nr 8 oraz na sięgaczu o długości 45 m. W zatoce postojowej wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego. W ramach projektu wymieniono również krawężniki o długości 247 m. Piesi korzystają teraz z wygodnej kostki brukowej, która zastąpiła płytki chodnikowe na powierzchni 250 mkw. W rejonie przejść dla pieszych chodniki zostały obniżone.

Projekt D-24 „Remont ulicy Dragonów wraz z elementami zagospodarowania” został zrealizowany w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszt realizacji wyniósł ponad 291 tys. zł. Na projekt głosowało 2550 osób.

Facebook Obywatelski Lublin