W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszył nabór projektów V edycji Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór projektów V edycji Budżetu Obywatelskiego
14.03.201813:30

Punktualnie o północy ruszył nabór projektów w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Podobnie jak w ubiegłym roku, mieszkańcy i mieszkanki Lublina zdecydują, na co zostanie wydanych 15 mln zł. Projekt można zgłosić za pośrednictwem platformy inrenetowej www.obywatelski.lublin.eu.

W tym roku nabór projektów zostanie uruchomiony 15 marca i będzie trwał do 15 kwietnia. Regulamin tegorocznej edycji przewiduje kilka zmian. Po raz pierwszy lublinianie mogą składać projekty za pośrednictwem platformy internetowej bez konieczności drukowania i składania papierowej wersji wniosku. W przypadku osób nie korzystających z komputera, projekt można złożyć za pośrednictwem formularza dostępnego w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz do pobrania na stronie internetowej www.lublin.eu/budzetobywatelski. Nowością w tym roku jest konieczność dołączenia pisemnej zgody zarządcy terenu. I tak np. jeżeli projekt zlokalizowany ma zostać na terenie szkoły, do wniosku dołączyć należy pisemną zgodę dyrektora szkoły.  

- Po raz piaty proszę mieszkańców Lublina o przedstawienie swoich pomysłów na zmiany w naszym mieście. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego możemy wspólnie zmienić naszą najbliższą okolicę. Liczę na to, że wszyscy chętni lublinianie skorzystają z tej szansy, ponieważ nie ma prostszej metody na zrealizowanie pomysłów mieszkańców niż Budżet Obywatelski – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach tegorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać projekty małe (o wartości od 25 tys. zł do 300 tys. zł) oraz duże (o wartości od 300 001 zł do 1,2 mln zł). Podobnie jak w roku ubiegłym, nie ma konieczności dołączania listy mieszkańców popierających dany projekt. Lista projektów skierowanych do realizacji zostanie stworzona na podstawie liczby głosów z założeniem, że na terenie 1 dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe. Zastrzeżenie to nie będzie miało zastosowania do projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice.

Dla osób zainteresowanych pisaniem projektów przygotowany został także

Wszystkie osoby zainteresowane złożeniem projektu do Budżetu Obywatelskiego zapraszamy na spotkania informacyjne:

  • w sprawie projektów dotyczących rowerów i pieszych w czwartek (22 marca) o godzinie 17:00, w Biurze Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I piętro, sala 107;
  • w sprawie projektów dotyczących zieleni w mieście, wspólnie z Fundacją Krajobrazy w poniedziałek (26 marca) o godzinie 17:00, w siedzibie Fundacji Krajobrazy, ul. Cyrulicza 3;
  • w sprawie przygotowania i składania projektów Budżetu Obywatelskiego w poniedziałek (9 kwietnia) - dyżur konsultacyjny w godzinach 15:00 – 18:00 w Biurze Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3 (Pałac Parysów), I piętro, sala 107.

Facebook Obywatelski Lublin