W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Sygnał od nowa” - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego

„Sygnał od nowa” - realizacja projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego
12.05.202112:43

Środki z Budżetu Obywatelskiego umożliwiły zakup specjalistycznego sprzętu do pielęgnacji nawierzchni boisk na stadionie przy ul. Zemborzyckiej. Łączna wartość urządzeń zakupionych w ramach realizacji projektu D-54 „Sygnał od nowa - sprzęt do pielęgnacji boisk piłkarskich” to ponad 298 tys. zł.

– To już kolejny projekt w Budżecie Obywatelskim dotyczący stadionu Sygnał na ul. Zemborzyckiej. Mieszkańcy konsekwentnie korzystają z tego narzędzia partycypacyjnego, aby inwestować, a tym samym podnosić jakość obiektu sportowego w dzielnicy Dziesiąta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji

W ramach realizacji projektu zakupiono 13 urządzeń służących do utrzymania nawierzchni boiska sztucznego i trawiastego. Głównym elementem jest ciągnik kompaktowy. Ponadto sprzętami, które ułatwią dbanie o jakość trawiastej nawierzchni boiska są: kosiarka, aerator, opryskiwacz, rozsiewacz nawozów, wózek deszczujący, szczotka do wyczesywania trawy. Inne urządzenia kupione w ramach projektu to wózek do malowania linii, kosa spalinowa, dmuchawa, recykler, czyli urządzenie do pielęgnacji sztucznej nawierzchni trawiastej oraz zgrzebło, za pomocą którego usuwa się z nawierzchni sztucznych i naturalnych filc trawnikowy, a także pług.

– Rozwój infrastruktury sportowej wiąże się nie tylko z radością korzystania z nowoczesnych obiektów, ale także z trudami utrzymania ich w odpowiedniej kondycji. Dzięki głosom mieszkańców udało się kupić niezbędny sprzęt, który sprawi, że boiska będą zawsze gotowe na przyjęcie piłkarzy – mówi autor projektu Robert Grabias.

Dzięki realizacji tego i poprzednich projektów z Budżetu Obywatelskiego dotyczących odnowienia infrastruktury obiektu przy ul. Zemborzyckiej poszerzono ofertę zajęć sportowych dla korzystających z niego uczniów VI LO, członków klubu MKS Sygnał i mieszkańców Lublina.

Projekt D-54 „Sygnał od nowa - sprzęt do pielęgnacji boisk piłkarskich” został zrealizowany w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu poparło go 444 mieszkańców.

Facebook Obywatelski Lublin