W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

V edycja Budżetu obywatelskiego - pełna lista projektów

V edycja Budżetu obywatelskiego - pełna lista projektów
19.04.201812:15

Łącznie 220 projektów zostało zgłoszonych w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego. 164 z nich to małe, 56 duże.

Oficjalnie nabór zakończył się w niedzielę (15 kwietnia) o północy, ale czekaliśmy jeszcze na te projekty, które wysłane zostały pocztą. Większość, bo aż 197 osób skorzystała z możliwości zgłoszenia swojego pomysłu przez internet, 23 złożyło wersję papierową.

Pełną lista projektów została opublikowana na stronie www.obywatelski.lublin.eu. Rozpoczyna się teraz czas ich oceny. Zespól ds. Budżetu Obywatelskiego będzie teraz analizował pomysły mieszkańców i mieszkanek pod kątem m.in. własności terenu – czyli czy miejsca, w których miałyby zostać zlokalizowane należą do Miasta oraz czy da się je zrealizować w założonych kwotach.

Na początku czerwca znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy i autorki będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania, jeżeli się z nią nie będą zgadzać.

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy i mieszkanki Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych.  Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Głosować będzie można na dwa projekty małe i jeden duży.

Facebook Obywatelski Lublin