W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończyła się ocena formalna projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego

Zakończyła się ocena formalna projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego
12.08.202108:54

Przedstawiamy wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego pozytywnie ocenił ponad 150 projektów. Zgodnie z regulaminem autorzy projektów mają teraz 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego projektu.

– Trwa tegoroczne procedura dotycząca Budżetu Obywatelskiego, obecnie zakończyliśmy etap oceny formalnej zgłoszonych projektów. Duża liczba projektów w tegorocznej, VIII edycji pokazuje, że mieszkańcy chętnie korzystają z Budżetu Obywatelskiego. Liczę na to, że na ostatecznej liście projektów do głosowania, każdy znajdzie projekt wart poparcia poprzez oddanie głosu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Podczas tegorocznego naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Lublina zgłosili 214 projektów. Po dokonaniu oceny formalnej 152 z nich uznano za zgodne z regulaminem (104 dzielnicowe, 48 ogólnomiejskich). W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę między innymi to, czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego oraz czy inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. W tym roku obowiązuje nowy regulamin, uchwalony przez Radę Miasta Lublin, więc projekty były szczegółowo analizowane pod tym kątem.

Część projektów oceniona pozytywnie będzie możliwa do realizacji, ale po wprowadzeniu modyfikacji. Zakres modyfikacji został wskazany przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Autorzy tych projektów proszeni są o kontakt z Biurem Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin w cel uzyskania dodatkowych, szczegółowych informacji na ten temat. Kontakt możliwy jest pod numerem telefonu 81 466 25 60, lub poprzez mail: obywatelski@lublin.eu.

Zgodnie z regulaminem autorzy projektów mają 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego projektu. Termin zgłaszania uwag upływa w czwartek, 19 sierpnia (włącznie). Można je składać drogą elektroniczną na adres obywatelski@lublin.eu, pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107. Po rozpatrzeniu odwołań od oceny ustalona zostanie ostateczna lista projektów do jesiennego głosowania.

O tym, na co zostanie przeznaczony tegoroczny Budżet Obywatelski zdecydują podczas głosowania mieszkańcy. Do rozdysponowania jest w tym roku 12,5 mln złotych. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, pod warunkiem uzyskania przez zgłoszony projekt minimum 100 głosów. Głosowanie na projekty zostanie przeprowadzone podobnie jak w latach ubiegłych w dniach 23 września – 10 października.

Poniżej znajduje się lista projektów dzielnicowych, ocenionych pozytywnie, z podziałem na dzielnice:

 

Dzielnica Liczba projektów
Abramowice 2
Bronowice 4
Czechów Południowy 4
Czechów Północny 5
Czuby Południowe 4
Czuby Północne 4
Dziesiąta 7
Felin 3
Głusk 5
Hajdów-Zadębie 4
Kalinowszczyzna 3
Konstantynów 4
Kośminek 7
Ponikwoda 3
Rury 2
Sławin 5
Sławinek 4
Stare Miasto 2
Szerokie 3
Śródmieście 4
Tatary 4
Węglin Południowy 4
Węglin Północny 3
Wieniawa 2
Wrotków 5
Za Cukrownią 2
Zemborzyce 5

 

Listę wszystkich ocenionych projektów znajdą Państwo w załączeniu. Dodatkowo pełna lista projektów wraz z ich opisami znajduje się TUTAJ.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin