W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończyło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego

Zakończyło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego
29.10.202012:42

W środę (28 października) o północy zakończyło się głosowanie na projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa analiza poprawności oddanych głosów i ich liczenie. W głosowaniu elektronicznym głos oddało ponad 17 tys. mieszkańców. Pełne wyniki poznamy w następnym tygodniu.

– Tegoroczne głosowanie w VII edycji Budżetu Obywatelskiego odbyło się w wyjątkowych okolicznościach trwającej epidemii. Ma ona też wpływ na realizację projektów z poprzedniej edycji, poprzez ograniczenie środków finansowych jakimi dysponujemy. Wierzę jednak, że jest to sytuacja jednorazowa i przy kolejnym naborze wrócimy do poziomu środków z poprzednich lat, a także zrealizujemy wszystkie zaległe projekty. Dziękuję autorom projektów oraz osobom głosującym za aktywność i chęć działania na rzecz miasta i mieszkańców – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W tym roku na realizację projektów BO mieszkańcy mieli do dyspozycji ponad 12 mln. zł. Z tej puli na każdą z lubelskich dzielnic przeznaczono 350 tys. zł. W dzielnicy Wrotków nie zgłoszono projektu, który mógł być poddany pod głosowanie, w związku z tym kwota na projekty dzielnicowe wynosi 9,1 mln zł. Warunkiem realizacji projektów dzielnicowych jest uzyskanie przez nie minimum 100 głosów. Już teraz wiemy, że we wszystkich 26 dzielnicach, w których projekty były poddane pod głosowanie są takie, które uzyskały więcej niż 100 głosów poparcia. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczona jest kwota 3 050 000 zł, w ramach której co najmniej 1,2 mln zł zostanie przeznaczone na projekty miękkie. Każdy z tych projektów mógł mieć wartość maksymalną w wysokości 200 tys. zł.

Przed nami weryfikacja oddanych głosów oraz liczenie i wprowadzanie do systemu papierowych kart do głosowania, które obecnie są odbierane z punktów do głosowania na terenie całego miasta. Pełne wyniki znane będą w następnym tygodniu.

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego trwało od 15 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec Lublina mógł zagłosować na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie.

Facebook Obywatelski Lublin