W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Złóż wniosek do budżetu obywatelskiego przez internet

Złóż wniosek do budżetu obywatelskiego przez internet
14.03.201600:33

W poniedziałek, 14 marca, ruszył nabór wniosków do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie. Po raz pierwszy można złożyć wniosek za pośrednictwem platformy internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej formy przygotowania wniosku oraz przedstawiamy instrukcję obsługi platformy.

Platforma internetowa służąca do składania projektów w lubelskim budżecie obywatelskim została uruchomiona o godzinie 00:00:01 14 marca. Od tego momentu można założyć swoje własne konto i zacząć wypełnianie wniosku on-line.

Krótka instrukcja obsługi platformy internetowej:

1. Na stronie www.obywatelski.lublin.eu wchodzimy w zakładkę BUDŻET OBYWATELSKI 2017, klikamy w Formularz wniosku do Budżetu Obywatelskiego Lublina. W tej części strony wchodzimy do elektronicznego formularza zgłaszania projektów. Jak Państwo widzą, link do elektronicznego formularza jest powtarzany w wielu miejscach strony.

2. W przypadku pierwszej wizyty na stronie klikamy w przycisk ZAREJESTRUJ SIĘ DO SYSTEMU.

3. Po zarejestrowaniu się, należy w swojej poczcie mailowej kliknąć na przesłany przez system link aktywacyjny. Jeśli z jakiegoś powodu nie widzą Państwo wśród otrzymanych wiadomości informacji z sytemu należy sprawdzić folder SPAM swojej poczty elektronicznej.

4. Powracając na stronę systemu składania wniosków do budżetu obywatelskiego logujemy się do systemu za pomocą adresu e-mail i hasła.

5. Możemy przystąpić do wypełniania wniosku. W tym celu klikamy DODAJ NOWY PROJEKT.

6. Wypełniamy wniosek. W każdej chwili możemy przerwać pracę, zapisać dotychczasowe postępy prac i wrócić do wniosku w późniejszym terminie.

7. Jeśli uznamy, że zakończyliśmy pracę nad projektem, możemy wysłać go do Urzędu Miasta Lublin. W tym celu klikamy WYŚLIJ.

8. Jeśli chcemy zebrać podpisy poparcia pod projektem (20 dla projektów małych, 40 dla projektów dużych) możemy pobrać z systemu formularz do zbierania podpisów. W tym celu klikamy: POBIERZ FORMULARZ NA LISTĘ OSÓB POPIERAJĄCYCH PROJEKT.

9. Jeśli mamy już zebrane podpisy poparcia, drukujemy z systemu KARTĘ PROJEKTU. Tylko ten dokument, podpisany, wraz z listą poparcia dostarczamy do Urzędu Miasta Lublin.

10. Państwa projekt jest w całości złożony do budżetu obywatelskiego. Jeśli będą konieczne poprawki, pracownicy Urzędu Miasta Lublin poinformują Państwa o tym, a projekt do edycji zostanie odblokowany w systemie, co będzie widoczne na Państwa koncie.

11. Na skróty. Bezpośredni adres do platformy służącej do składania wniosków do budżetu obywatelskiego: www.obywatelski2.lublin.eu. Mamy nadzieję, że łatwo go zapamiętać.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin