W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmiana terminu sadzenia drzew

Zmiana terminu sadzenia drzew
21.06.202113:33

Ze względu na panujące upały sadzenie drzew w dzielnicach zaplanowane na wtorek (22 czerwca) nie odbędzie się. Nowy termin zostanie ustalony po tym, jak temperatury powrócą do poziomów bezpiecznych dla sadzonych roślin.

– Tak wysokie temperatury stanowią zagrożenie dla świeżo posadzonych roślin, dlatego z kontynuowaniem akcji sadzenia drzew w dzielnicach musimy poczekać do ochłodzenia. Nie chcemy narażać drzew na trudne warunki i ryzyko więdnięcia, co mogłoby znacząco wpłynąć na ich formę. Dopóki system korzeniowy nie przystosuje się do nowego miejsca i nie zacznie pracować prawidłowo, nie będzie w stanie pobrać dostarczanej wody mimo podlewania – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Sadzenie drzew to element realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego „Drzewa dla każdej dzielnicy”. Symboliczne, pojedyncze drzewa pojawiły się już na obszarze dzielnic: Głusk, Kalinowszczyzna, Abramowice, Bronowice, Dziesiąta, Felin, Wrotków, Stare Miasto, Szerokie, Konstantynów, Rury, Czuby Północne, Czuby Południowe, Węglin Południowy. Zgodnie z harmonogramem we wtorek miały pojawić się na Sławinie, Sławinku, Czechowie Południowym, Ponikwodzie i Hajdowie-Zadębiu. O nowym terminie będziemy informować w oddzielnym komunikacie.

Jednocześnie przypominamy, że w najbliższą środę (23 czerwca) odbędzie się webinar edukacyjny „Drzewa w mieście”, który skierowany jest do wszystkich mieszkańców Lublina oraz osób zainteresowanych tematem drzew w przestrzeni miejskiej. Prelegenci przedstawią kwestie związane m.in. z odpowiednią pielęgnacją drzew oraz doborem gatunkowym. Webinar poprowadzą dr inż. Piotr Tyszko-Chmielowiec oraz architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie transmitowane na profilu Fundacji Krajobrazy. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz rejestracyjny. Liczba uczestników jest ograniczona.

Facebook Obywatelski Lublin