W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Znamy wyniki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

Znamy wyniki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie
07.12.201610:59

Mieszkańcy zdecydowali o podziale 15 mln zł w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W 2017 roku zrealizujemy 23 projekty, z czego 17 małych i 6 dużych, które otrzymały największą ilość głosów. Głosowano na 149 projektów, swój głos oddało ponad 73 tys. mieszkańców Lublina.

Najwięcej głosów uzyskał projekt M-76 Aktywny Lublin, uzyskując 6362 głosów. Wśród projektów „dużych” na pierwszym miejscu na liście znalazł się projekt D-40 Rewitalizacja ul. Różanej, na projekt zagłosowało 6106 osób.

W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mieli do dyspozycji 15 mln zł. Z tej puli 8 mln zł trafi na projekty małe, których koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł. Reszta kwoty, tj. 7 mln zł, pokryje koszt realizacji projektów, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,2 mln zł.

Głosowanie na projekty trwało od 1 do 10 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec mając skończone 16 lat mógł zagłosować na maksymalnie 3 projekty: 1 duży i 2 małe.

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin