Przedstawiamy listę 40 zwycięskich projektów, które zrealizujemy w 2020 roku. Pełna treść projektów znajduje się na stronie www.obywatelski.lublin.eu w zakładce projekty zwycięskie.
fot. Piotr Domański
Projekt zrealizowany w części dotyczącej miejsc parkingowych. Przejścia dla pieszych zrealizuje deweloper na podstawie umowy z Miastem.
Dzielnica Kośminek
Opis projektu:
Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców na os. Nowy Felin. Składają się na niego dwa kluczowe elementy:
1. budowa dwóch bezpiecznych przejść dla pieszych przez ul. Józefa Franczaka "Lalka",
2. budowa zatoki parkowania równoległego na ul. Gen. Witolda Urbanowicza.
Pierwsza część ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci i młodzieży w drodze do Szkoły Podstawowej nr 52 i Przedszkola nr 84.
Druga część projektu przyczyni się do poprawy płynności ruchu na ul. Urbanowicza, zwiększenia liczy ogólnodostępnych miejsc parkingowych oraz zwiększy bezpieczeństwo pieszych i kierowców korzystających z tej ulicy.
Koszt 300 000 zł
Dzielnica: Węglin Północny
Opis projektu:
Projekt zakłada zagospodarowanie terenu na części działki 113/4. Lokalizacja inwestycji usytuowana jest pomiędzy al. Kraśnicką, ul. Judyma i ul. Zagłoby. W ramach projektu zostanie:
1. zbudowany skwer wypoczynkowo-rekreacyjny, na którym zostaną zlokalizowane ławki stojaki rowerowe, tablica informacyjna z planem dzielnicy, tablica ogłoszeniowa oraz kosz na śmieci,
2. wybudowana ścieżka rowerowa,
3. zbudowane i wyremontowane chodniki,
4. wykonany i uporządkowany trawnik,
5. wytyczony i przebudowany plac parkingowy wraz ze zjazdem z ul. Zagłoby,
6. ustawiana lampa parkowa led,
7. zainstalowany HOT SPOT,
8. ustawiona tabliczka „Opiekunie sprzątaj po swoim psie.”
Koszt: 299 980 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Głusk
Opis:
Wykonanie nawierzchni asfaltowej w miejsce z tzw. trylinki, na części ul. Miętowej i części ul. Handlowej, które to łączą się ze sobą. Długość ok. 200 mb x 6m szer. Wymiana starych krawężników na ul.Handlowej, Miętowej i Masarskiej.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 291.600,12 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Ponikwoda
Opis:
Projekt przewiduje doposażenie Szkoły Podstawowej nr 4 i. Adama Mickiewicza w Lublinie poprzez zakup pomocy edukacyjnych do pracowni dydaktycznych i sprzętu multimedialnego, w szczególności serwera i nowych komputerów, zakup tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych i ekranów projekcyjnych.
W dobie postępującego rozwoju technologicznego poleganie na przestarzałych narzędziach podczas nauki uniemożliwia dzieciom i młodzieży właściwe zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości. Projekt ma zatem na celu zapewnienie im powszechnie używanych nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w procesie zdobywania wiedzy tak, aby zajęcia szkolne prowadzone były w zgodzie z osiągnięciami nauki i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tak wyposażona szkoła z pewnością będzie zachęcała do zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz umożliwi skuteczniejszą naukę.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 295.658,33 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnice: Czuby Południowe
Opis:
Remont powierzchni asfaltowej ciągów pieszo-jezdnych przy ul. Szmaragdowej:
- sięgacz między budynkami Szmaragdowa 46 a 36
- sięgacz między budynkami Szmaragdowa 14 a 4
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 293.633,75 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnice: Czuby Północne
Opis:
1. Projekt dotyczy wykonania remontu ulicy Dragonów wraz z elementami jej zagospodarowania.Remont obejmuje powierzchnię asfaltową ulicy i parkingów z wymianą krawężników oraz wymianę chodników z płytek chodnikowych na kostkę brukową.
Ulice, parkingi są w bardzo złym stanie technicznym. Liczne nierówności stwarzają duże zagrożenie dla ich użytkowników.
Celem realizacji niniejszego projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców zarówno w zakresie poruszania się po ciągach jezdnych i pieszych jak również prawidłowego parkowania pojazdów.
Szacunkowy koszt realizacji: 297.505,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 291.406,79 zł
Zadanie zostało zrealizowane. Wykonano plac zabaw przy SP nr 57 wraz z montażem ogrodzenia i ławkami.
Dzielnica: Konstantynów
Opis:
Kiedy śmieje się dziecko, cały świat się śmieje”
Od 1 września 2017r.w budynku Gimnazjum nr 7 im. J.Kochanowskiego Miasto Lublin utworzyło publiczną Szkołę Podstawową nr 57 im.J.Kochanowskiego z oddziałami dwujęzycznymi. Infrastruktura , jaka sprawdziła się przy gimnazjum, jest niewystarczająca w przypadku szkoły podstawowej, w której większość stanowią uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. Ograniczenia lokalowe powodują, że sale świetlicowe są wypełnione uczniami. Idealnym rozwiązaniem jest budowa placu zabaw, który zlikwidowałby ten problem.
Przebywanie na placu zabaw-tak potrzebne dzieciom, wpływa nie tylko na ich sprawność fizyczną, ale też sprzyja rozwijaniu umiejętności społecznych i dojrzałości emocjonalnej. Dzieci, nawiązując kontakty z rówieśnikami, tworzą wzajemne relacje i uczą się prawidłowych zachowań. Aktualnie dzieci muszą korzystać z oddalonego o ok.800 m osiedlowego placu zabaw.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 228.105,15 zł
Zadanie zostało zrealizowane. Wybudowano miejsca parkingowe na obszarze "starej" ul. Łęczyńskiej.
Dzielnica: Tatary
Opis:
Budowa miejsc parkingowo-postojowych w dzielnicy Tatary. Projekt zakłada wykonanie nowych miejsc postojowych z płyt ażurowych, wkomponowanych w istniejącą zieleń (bez konieczności wycinki drzew). Lokalizacja inicjatywy obejmuje obszar starej ulicy Łęczyńskiej.
Koszt: 300 000 zł
Porojekt na razie wstrzymany – w rejonie ul. Skowronkowej realizowana będzie inwestycja MPWiK – wstępna realizacja do końca 2021 r.Po jej zakończeniu możliwe będzie wznowienie prac.
Dzielnica: Sławin
Opis:
Proponuje się zagospodarowanie nieużytkowanego obecnie terenu miejskiego i dostosowanie go do potrzeb mieszkańców. Mini-park byłby jedynym ogólnodostępnym terenem zielonym w tej części dzielnicy.
Planuje się wykonanie utwardzonych alejek o szerokości min. 3 m, pełniących funkcję miejsca do spacerów, komunikacji ul. Skowronkowej z pętlą autobusową przy ul. Zbożowej oraz miejsca do jazdy na wrotkach/rolkach/hulajnogach/dziecięcych rowerkach. Alejki i plac powinny być wykonane z asfaltu lub innego materiału o odpowiedniej gładkości, umożliwiającej wygodną i bezpieczną jazdę na wrotkach/rolkach. Dodatkowo planuje się rozmieszczenie ławek i koszy na śmieci. Niezbędne będzie uporządkowanie terenu i nasadzenie drzew i krzewów.
Niewielki, ciekawie wyposażony ogólnodostępny skwer z wrotkowiskiem wspaniale uzupełni przestrzeń publiczną jako miejsce powszednich spotkań dla małych i dużych, dając szansę na wzmocnienie relacji sąsiedzkich oraz aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody.
Koszt: 300 000 zł
Projekt zakończony.
Dzielnica: Szerokie
Opis:
Kontynuacja projektu M-79 z roku zeszłego. W jego ramach udało się stworzyć dokumentację na wszystkie proponowane ciągi komunikacyjne i wykonać chodnik z ulicy Siewierzan do ulicy Nałęczowskiej. Dlatego celem tego projektu będzie wybudowanie pozostałych ciągów pieszych:
1) Od ulicy Wygon do pętli przy ulicy Wojciechowskiej
2) Zejście z ulicy Światowida (schody) w stronę projektowanego chodnika od ulicy Wygon do pętli na ul. Wojciechowskiej
3) Dodatkowo w projekcie przewidziano połączenie ulic Słowian oraz Biskupińskiej przez wąwóz obok budowanych boisk sportowych.
Oraz dodatkowo do wysokości środków,
4) Chodnik z ulicy Strumykowej do ulicy Wądolnej (na przedłużeniu ulicy Morawian).
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 299.462,33 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Czechów Północny
Opis:
Projekt będzie polegał na naprawie oraz pomalowaniu bieżni lekkoatletycznej położonej na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie oraz na wymianie oświetlenia przy pełnowymiarowym boisku ze sztuczna trawą.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 252.845,00 zł
Zadanie zrealizowane. Wykonano nowy plac zabaw oraz schody do ogrodu.
Dzielnica: Śródmieście
Opis:
Istniejący obecnie plac zabaw nie spełnia standardów pod względem jakości, funkcjonalności i atrakcyjności dla dzieci (na tak małej powierzchni ok. 270 m2). Brak możliwości bezpośredniego przejścia z budynku przedszkola na teren placu zabaw jest dodatkową trudnością dla dzieci pod względem samodzielności, samoobsługi jak i bezpieczeństwa. Wykonanie tych dwóch zadań równocześnie jest niezbędne dla polepszenia komfortu z użytkowania placu zabaw przez dzieci.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 283.759,84 zł
Projekt zrealizowany
W ramach projektu kupiono 13 urządzeń do pielęgnacji boiska sztucznego i trawiastego na obiekcie Sygnał, który jest w trwałym zarządzie VI LO.
Dzielnica: Dziesiąta
Opis:
W ramach akcji "Sygnał od nowa" dzięki głosom mieszkańców udało się wygrać budżety obywatelskie w latach poprzednich. W lipcu zakończy się budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Zemborzyckiej. Rozwój infrastruktury sportowej wiąże się nie tylko z radością korzystania z nowoczesnych obiektów, ale także z trudami utrzymania ich w odpowiedniej kondycji. Zakup niezbędnego sprzętu sprawi, że boiska trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią użytkowane przez Sygnał będą zawsze gotowe na przyjęcie szerokich rzesz piłkarzy.
Szacunkowy koszt realizacji: 299.900,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 298.090,50 zł
Projekt zakończony.
Dzielnica: Abramowice
Opis:
Położenie nawierzchni betonowo-asfaltowej na części ulicy Wólczańskiej. Projekt wykonania nawierzchni ma istotne znaczenie dla funkcjonowania mieszkańców, gdyż znacząco poprawi komfort poruszania się po ulicy.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 298.767,00 zł
Dzielnica: Kalinowszczyzna
Opis:
Projekt przewiduje modernizację i rozbudowę parkingu przed budynkiem mieszkalnym Lwowska 10. Inicjatorem projektu jest Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna.
Koszt: 300 000 zł
Dzielnica: Wieniawa
Opis:
Na osiedlu Wieniawa między restauracją MacDonalds a Lidlem przy alei Solidarności w Lublinie pragniemy przywrócić tereny zielone mieszkańcom i stworzyć ośrodek rekreacyjno-sportowy dostępny dla wszystkich - Bike City – miasteczko sportów ekstremalnych.
W razie zwycięstwa I etap zakłada oczyszczenie i odwodnienie terenu oraz dokumentacja projektowa w oparciu o gotową już koncepcję.
W przyszłości mamy nadzieję, że w ośrodku będą liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych – trasy dla biegaczy, tory sprawnościowe, rowerowe trasy przełajowe XC, trasy rowerowe dla dzieci i początkujących, struktury rekreacyjne – stoliki z ławkami, grille i altany aby rodzinny wypoczynek był jeszcze bardziej atrakcyjny. Nieużytek zamieni się w park rekreacyjno-sportowy, zostaną wykonane nasadzenia drzew i roślinności oraz inne prace, które poprawią walory obiektu. Takiego miejsca brakuje w Lublinie, i aby powstało należy w pierwszdlatego zagłosuj na nasz projekt i przyczyń się do jego realizacji.
Koszt: 300 000 zł
Projekt zrealizowany
Kamery monitoringu zainstalowano w 9 lokalizacjach: ul. Żołnierska 7, skrzyżowanie ul. Zajączka z al. Warszawską, skrzyżowanie ul. Czeremchowa z al. Warszawską, al. Warszawska, przejście dla pieszych przy Kościele, ul. Jaśminowa 14, al. Warszawska 61 A, ul. Czeremchowa 20, ul. Botaniczna 42, al. Warszawska 49.
Dzielnica: Sławinek
Opis:
Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców jest istotną cechą podnoszącą jakość życia. Życie pokazuje, że monitoring przez służby miejskie zapobiega różnego rodzaju wykroczeniom i przestępstwom. Funkcjonowanie kamer ma znaczenie zarówno prewencyjne jak i uspokajające mieszkańców.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 162.300,00 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Za Cukrownią
Opis:
Projekt ma na celu wymianę zupełnie zniszczonego ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie przy al. J. Piłsudskiego 26. Obecny stan ogrodzenia datuje się na początek powstania szkoły tj. lata pięćdziesiąte XX wieku.
Koszt: 250 000 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Hajdów-Zadębie
Opis:
1. Uzupełnienie - budowa nowej nawierzchni asfaltowej na ul. Dziubińskiej od nr 1 do nr 21 oraz od nr 71 do ul. Dojazdowej
2. Zakup i montaż 16 szt. lamp z czujnikami ruchu przy klatkach schodowych budynków "Osiedla Grygowa"
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 287.536,13 zł
Zadanie zrealizowane. Wykonano nawierzchnię boiska.
Dzielnica: Węglin Południowy
Opis:
Projekt zakłada utwardzenie poliuretanem terenu o wymiarach 28m x 15m tworząc profesjonalne boisko do piłki koszykowej, na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym w Dzielnicy Węglin Południowy w rejonie ulic Szczecińskiej i Warmińskiej. Utwardzenie terenu boiska do gry w piłkę koszykową pianka poliuretanowa sprawi, że gra będzie wspaniała zabawa dla wszystkich. Nowoczesna sztuczna nawierzchnia przyciągnie zawodników w każdym wieku, zachęci do oddawania rzutów piłką do kosza w pojedynkę lub rozgrywek zespołowych, propagując wsród dzieci, młodzieży i starszych mieszkańców dzielnicy aktywne spędzanie wolnego czasu. Każdy bez względu na wiek będzie mógł przyjść i indywidualnie lub zespołowo zagrać w kosza. Boisko położone jest na terenie przeznaczonym na cele sportu i rekreacji w sąsiedztwie trawiastego boiska do piłki nożnej, boiska do piłki plażowej oraz budowanego skweru wypoczynkowego z elementami siłowni zewnętrznej w otoczeniu zieleni. Całość stworzy fantastyczne miejsce dla wszystkich.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 287.190,00 zł
Dzielnica: Stare Miasto
Opis:
Szpilkostrada to specjalna powierzchnia przyjazna kobietom na szpilkach i osobom na kółkach, np. w wózkach. Szpilkostrada polega na wyrównaniu lub wymianie wąskiego pasa nawierzchni tak by był gładki i umożliwiał wygodne i bezpieczne poruszanie się na szpilkach czy na kółkach (np. poprzez szlifowanie kostki i wypełniania spoin równo z nawierzchnią). Projekt zakłada wykonanie takich szpilkostrad w obrębie Starego Miasta.
Projekt będzie realizowany do wysokości środków.
Koszt: 300 000 zł
Stan realizacji:
Zadanie zostało zrealizowane w 2021 roku. Wybudowano ścieżkę rowerową pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Rotmistrza Pileckiego do ul. Kosmowskiej.
Dzielnica: Czechów Południowy
Opis:
Dotyczy budowy krótkiego, ale ważnego odcinka ścieżki rowerowej obok ruchliwego odcinka ul. Północnej - od ul. Kosmowskiej do istniejącej ścieżki przy rondzie W. Pileckiego. Ścieżka o szerokości 2,5 m poprowadzona zostanie z dala od jezdni w pasie zieleni pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności. Jej realizacja poprawi połączenia między osiedlowe Czechowa, Sławina, Sławinka i Szerokiego i umożliwi bezpieczniejszy dojazd: m.in. do Mc Donalda, na Sławinek, na osiedle Botanik, na Sławin (Poligonowa, Willowa, Zbożowa), do Ogrodu Botanicznego i Skansenu oraz z zachodnich dzielnic w kierunku Śródmieścia.
To fragment docelowej ścieżki wzdłuż doliny rzeki Czechówki, która wykorzystując brak wzniesień, ma połączyć 7 dzielnic miasta oraz Stare Miasto z Ogrodem Botanicznym i Skansenem, gdzie zaczyna się szlak rowerowy z Lublina do Kazimierza Dolnego przez Nałęczów i kilku kilometrowa ścieżka wzdłuż al. Solidarności. Trasa jest zgodna ze Strategią realizacji dróg rowerowych w m. Lublin - 2014 r.
Koszt: 300 000 zł
Dzielnice: Felin
Opis:
I etap realizacji projektu parku na Felinie. Chciałbym, aby park w przyszłości stanowił główne miejsce odpoczynku, rekreacji i życia lokalnego. I etap realizacji projektu parku obejmuje projekt budowalny w oparciu o istniejącą koncepcję zagospodarowania tego miejsca, oraz części przylegające do skweru. Planuję dalszą budowę parku przy okazji II etapu projektu w roku następnym i w ramach funduszy Rady Dzielnicy.
Koszt: 300 000 zł
Dzielnica: Wrotków
Opis:
Projekt zakłada wykonanie łącznika - drogi rowerowej od ul. Romera do kładek nad Bystrzycą przy Romera 28.
Koszt: 140 000 zł
Stan realizacji (23.03.2023 r.):
W 2022 roku opracowano dokumentację projektową w zakresie: wyburzenia dwóch budynków na terenie Marina nad Zalewem Zemborzyckim, remontu oświetlenia wzdłuż alei Kasztanowej, montażu elementów małej architektury (leżaki) oraz wykonania miejsca pod foodtruck (wraz z zasilaniem energetycznym i kamerą monitoringu wizyjnego). Złożono wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Wydział Architektury Urzędu Miasta Lublin przesłał projekt decyzji do uzgodnień Zarządu Dróg i Mostów oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Dzielnica: Zemborzyce
Opis:
Obszar Zalewu Zemborzyckiego od wielu lat jest zaniedbany. Zmieńmy to! Głosując na projekt popierasz szereg zmian, które będą wstępem by ponownie uczynić tą przestrzeń atrakcyjną, bezpieczną i przyjazną. Głosując na ten projekt popierasz:
- ustawienie miejskich leżaków na Marinie i przy Słonecznym Wrotkowie (przypominają ławki, ale można się na nich wygodnie położyć),
- budowę dwóch ogólnodostępnych miejsc ogniskowych na kilkanaście osób (na Marinie i Dąbrowie) - wandaloodpornych, murowanych palenisk i siedzisk,
- stworzenie dwóch miejsc pod foodtracki na Marinie,
- naprawę oświetlenia wzdłuż alejek na Marinie,
- ustawienie dwóch obrotowych kamer monitoringu, co by mieć na oku nowe inwestycje.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Bronowice
Opis:
Projekt SZKOŁA WYSOKICH LOTÓW wyposażenie sal lekcyjnych oraz świetlicy, w nowoczesne pomoce dydaktyczne przy SP nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie, ma na celu podniesienie standardów oraz efektywności procesów dydaktycznych. Dostosowanie szkoły do jak najwyższych standardów, na miarę XXI wieku pozwoli wyrównać szanse edukacyjne uczniów SP 31 w Lublinie. Zależy Nam na wzmocnieniu atrakcyjności i podniesieniu jakości oferty edukacyjnej szkoły ukierunkowanej na rozwój kompetencji młodzieży szkolnej.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 300.000,00 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Rury
Opis:
Projekt jest odpowiedzią na część palących potrzeb remontowych oraz zakupowych szkół i przedszkoli na terenie LSM czyli dzielnicy Rury.
Projekt dotyczy:
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego ul. Balladyny 22 w Lublinie,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 ul. Ignacego Rzeckiego 10 w Lublinie (na który składają się Szkoła Podstawowa nr 22 im. Bolesława Prusa oraz XIX Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Jerzego Kuncewiczów),
- Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza ul. Wajdeloty 1 w Lublinie,
- Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 ul. Konrada Wallenroda 4 w Lublinie,
- Przedszkole nr 48 ul. Leonarda 15 w Lublinie.
Koszt: 300 000 zł
Dzielnica: Czuby Północne, Rury
Opis:
Projekt jest programem etapowej koncepcji modernizacji wąwozu łączącego CZUBY i LSM, wraz z dokumentacją celem stworzenia atrakcyjnego miejsca dla mieszkańców obu dzielnic. Koncepcja ta zakłada etapową realizację zadań ujętych we wcześniejszych wersjach projektu „CZUBY, LSM - łączy nas wąwóz”. Planowany zakres zadań oraz kolejność ich realizacji ujmuje szczegółowy opis projektu.
Koszt: 1 100 000 zł
Zrealizowany
W 2020 roku 338 psów otrzymało czip, identyfikujący je w przypadku zagubienia. W ramach ograniczania bezdomności 1125 kotów i 272 psy zostały wysterylizowane/ wykastrowane.
Opis:
Projekt dotyczy zabiegów sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów włascicielskich a także sterylizacji kotów wolno bytujących z terenu miasta.
Zabiegi sterylizacji to najlepsza i najskuteczniejsza forma zapobiegania nadpopulacji tych zwierząt a co za tym idzie- ich bezdomności. Czipowanie jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego powrotu zaginionego czworonoga do własciciela. Dotychczasowe akcje o tym charakterze cieszyły się w Lublinie ogromnym zainteresowaniem co pozwala sądzić, że takie działanie jest dużym wsparciem dla mieszkańców ze strony samorządu.
Koszt: 300 000 zł
Projekt zrealizowany
W ramach projektu w 2020 roku trwały prace porządkowe i nowe, tak oczekiwane przez mieszkanki i mieszkańców nasadzenia. Na ul Bieszczadzkiej, Armii Krakowej, Wadolnej czy Sławinkowskiej grabiono, pielono, przycinano i pielęgnowano korony drzew. Ulice Braci Wieniawskich, Karłowicza, Nowy świat, Kalinowszczyzna czy Stadiowa zyskały nowe nasadzenia - przede wszystkim krzewy i drzewa liściaste. Skwery, rabaty uzupełniono korą dla poprawy estetyki.
Opis:
Projekt Zielony Lublin zakłada zadbanie oraz upiększenie istniejących terenów zielonych oraz uzupełnienie obszarów na obszarze miasta Lublin, w których brakuje zieleni miejskiej.
Koszt: 291 000 zł
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Czuby Południowe, Czuby Północne
Opis:
I. Osiedle ,,Łęgi” - (działka nr 5/12 obr. 30 ark. 11 oraz działka nr 5/14 obr. 30 ark. 11)
Projekt dotyczy wykonania remontu nawierzchni asfaltowej ul. Bocianiej, parkingu na jej zakończeniu oraz dwóch zatok parkingowych wzdłuż ulicy o łącznej powierzchni ok. 3 656 m2.
II. Osiedle ,,Skarpa” – (działka nr 49/24 obr. 30 ark. 6)
Remont nawierzchni asfaltowej chodników przy ulicy Uśmiechu na powierzchni ok. 470 m2
Remont będzie polegać na wymianie obrzeży i krawężników oraz wykonaniu podbudowy i ułożeniu nawierzchni z kostki brukowej.
III. Osiedle ,,Poręba” – (działka nr 104/9 ark. 9 obr. 27)
Projekt dotyczy remontu nawierzchni asfaltowej fragmentu ul. Szafirowej o pow. 800 m2
Ww. ulice, parkingi oraz chodniki są w bardzo złym stanie technicznym. Liczne nierówności stwarzają duże zagrożenie dla ich użytkowników.
Szacunkowy koszt realizacji: 1.200.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 1.109.078,76 zł
W trakcie realizacji
Dzielnica: Kalinowszczyzna
Opis:
Projekt przewiduje modernizacje i remonty infrastruktury na terenie międzyosiedlowego wąwozu na Kalinie w celu poprawy warunków rekreacyjnych (kolejny etap rewitalizacji) oraz remonty i doposażenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 23 w celu poprawy bazy dydaktycznej i warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Inicjatorem projektu jest Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna.
Koszt: 1 200 000 zł
Projekt zrealizowany
w 2020 roku 338 psów otrzymało czip, identyfikujący je w przypadku zagubienia. W ramach ograniczania bezdomności 1125 kotów i 272 psy zostały wysterylizowane/ wykastrowane.
Opis:
Projekt „ZWIERZAKI I MY - edukacja, sterylizacje, czyste miasto, bezpieczeństwo ludzi i zwierząt ” ma na celu poprawę losu zwierząt na terenie Miasta Lublin oraz edukację społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży z zakresu dobrostanu zwierząt, umiejętności reagowania z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w sytuacjach nagłych, związanych z ich cierpieniem lub agresją oraz propagowanie wiedzy na temat prawnej ochrony zwierząt.
Celem realizacji projektu jest również ograniczenie populacji bezdomnych zwierząt poprzez sfinansowanie sterylizacji psów oraz kotów posiadających właścicieli, oznakowanie psów oraz zakup woreczków na psie odchody.
Akcja sterylizacji dotyczy zwierząt, które osiągnęły dojrzałość płciową oraz kwalifikują się do wykonania znieczulenia ogólnego, co zweryfikują wykonane przed zabiegiem podstawowe badania tj. badanie kliniczne, morfologia oraz biochemia krwi.
Koszt: 300 000 zł
Projekt zrealizowany
Opis:
Projekt zakłada realizacje zajęć sportowo-rekreacyjnych dla młodzieży studenckiej mieszkającej w Lublinie. Zajęcia odbywać się będą wciągu dwóch semestrów: letnim (15 tygodni) i zimowym (10 tygodni) - łącznie 25 tygodni zajęć. Na projekt złoży się minimum 40 jednostek treningowych w tygodniu (40 x 45 min) w różnych dyscyplinach sportowych.
Najistotniejszym elementem projektu jest promocja Miasta Lublin jako atrakcyjnego dla młodych osób mieszkających w Lublinie. Dzięki projektowi studenci będą mogli podnieść swoje umiejętności sportowe i realizować własne pasje. Jest to także popularyzacja sportu jako bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integracja młodego pokolenia studentów mieszkających w Lublinie.
Koszt: 300 000 zł
Projekt zrealizowany
Opis:
Projekt Amatorskie Ligi Lublin będzie rozwinięciem ubiegłorocznego zadania o tej samej nazwie. Jest on skierowany do mieszkańców Miasta Lublin, którzy otrzymają możliwość wystartowania w rozgrywkach piłki siatkowej, piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Dodatkowo rozszerzymy swoją ofertę o kolejne atrakcyjne pomysły takie jak e-sport, szachy czy też piłka plażowa.
Turnieje w ramach projektu odbywać się będą od lutego do grudnia 2020 roku. Zaplanowane jest zorganizowanie minimum trzystu meczy.
Przewidziane dyscypliny będą skierowane do osób w różnym wieku, począwszy od rozgrywek realizowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, przez turnieje dla osób dorosłych.
Turnieje sportowe odbywać się będą na obiektach sportowych znajdujących się na terenie miasta Lublin.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 300.000,00 zł
Projekt zrealizowany
Opis:
Rezerwat to chroniona przestrzeń swobodnej i samodzielnej zabawy dziecięcej. W myśl zasady że prawdziwa zabawa to zabawa swobodnie wybrana, osobiście kierowana i wewnętrznie motywowana. Aby zrozumieć Rezerwat, wystarczy się odwołać do wspomnień dzieciństwa. Tworząc go przez ostanie 2 lata, korzystaliśmy z doświadczeń Adventure Playgrounds i ich metod. O tym jak wygląda przestrzeń i co się tam robi, decydują same dzieci, które w sposób naturalny i niewymuszony ze sobą współpracują. Mają dostępne narzędzia, materiały budowlane itp. Nad bezpieczeństwem czuwają Strażnicy Zabawy (Playworkers), którzy starają się jak najmniej ingerować w nią samą. Rezerwat Dzikich Dzieci to przestrzeń podzielona na strefę ŚCISŁĄ - dostępną tylko dla dzieci powyżej 7 lat i na OTULINĘ - dostępną dla młodszych dzieci i ich rodziców/opiekunów. W każdą sobotę i niedzielę (dni rodzinne) 2019 możesz przyjść na Dolnej Panny Marii 8 i zobaczyć, jak działa Rezerwat (nie zapomnij zabrać ze sobą dziecka).
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 300.000,00 zł
Opis:
Akademia Piłkarska Motor Lublin trenuje na co dzień, na boiskach przy ul. Rusałka, które są w bardzo złym stanie i nie spełniają podstawowych warunków użytkowania. Młodzi zawodnicy w obecnej sytuacji nie mają możliwości skorzystania z pomieszczeń higieniczno - sanitarnych. Z myślą o poprawieniu standardów bytowych chcemy wybudować nowoczesny budynek klubowy o wymiarach ok. 400m2, w którym znajdą się pomieszczenia klubowe, pokój trenerów, sala konferencyjna, szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym. Nowy budynek umożliwi młodzieży z całego Lublina trenowanie w bezpiecznych i nowoczesnych warunkach.
Projekt zrealizowany
Dzielnica: Czechów Północny
Opis:
Projekt aktywizacji sportowej dzieci w wieku 3-12 lat mieszkających na terenie dzielnicy Czechów Północny.Projekt zakłada prowadzenie bezpłatnych zajęć sportowo rekreacyjnych skierowanych do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z dzielnicy Czechów Północny. Zajęcia będą prowadzone z piłki nożnej.Zostaną także zorganizowane turnieje i bezpłatne półkolonie podczas wakacji. Każde dziecko zostanie wyposażone w sprzęt sportowy potrzebny do treningów piłki nożnej.
Szacunkowy koszt realizacji: 265.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 265.000,00 zł
Projekt zrealizowany
Opis:
Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych osób, zgłoszony zostaje projekt Aktywne Pokolenie, który zakłada realizacje zajęć sportowych w Lublinie. W ramach projektu zostanie zorganizowane przez okres 25 tygodni przynajmniej 10 zajęć sportowych min. cztery razy w tygodniu po 45 minut – z wyłączeniem okresu wakacyjnego oraz wypadających w tym okresie dni świątecznych, na obiektach sportowych w mieście Lublin.
Młodzi mieszkańcy Lublina od lat pokazują, że są zainteresowani uczestnictwem w różnych formach aktywności fizycznej i licznie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych. Dzięki projektowi Aktywne Pokolenie będą mogli dbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Młode osoby otrzymają bezpłatną możliwość korzystania z zajęć sportowych, dzięki czemu Lublin będzie kojarzony z miastem przyjaznym dla nich.
Szacunkowy koszt realizacji: 68.784,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 67.800,00 zł
Projekt zrealizowany
Opis:
Projekt, który chcemy kontynuować w roku 2020, funkcjonuje w Lublinie od kilku lat i cieszy się ogromną popularnością - obecnie z zajęć sportowo-rekreacyjnych Lublinianie korzystają regularnie. Kontunuacja zakłada realizację treningów z instruktorami od lutego 2020 do końca listopada 2020 r. W przyszłorocznym projekcie zrealizujemy minimum 750 bezpłatnych 45 minutowych jednostek treningowych. Zajęcia sportowe będą skierowane do osób w różnym wieku, począwszy od zajęć realizowanych z myślą o najmłodszych, przez zajęcia fitnessu, treningu funkcjonalnego, aquaaerobicu dla osób dorosłych, aż do szachów i gimnastyki dla osób starszych. Zajęcia będą realizowane w obiektach sportowych Gminy Lublin należących do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czy lubelskich szkół i uczelni wraz z wykorzystaniem obiektów prywatnych w Lublinie. Za udział w zajęciach nie będzie pobierana żadna opłata.
Szacunkowy koszt realizacji: 300.000,00 zł
Faktyczny koszt realizacji: 299.000,00 zł