W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zasady i miejsca do głosowania

Zasady i miejsca do głosowania

Zasady i miejsca głosowania

czwartek (15 października) rozpocznie się głosowanie na projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na ostatecznej liście znajdują się 91 projekty, 56 dzielnicowych oraz  35 projektów ogólnomiejskich.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby:

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, a następnie oddać swój głos, potwierdzając go hasłem otrzymanym na telefon komórkowy. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzić/opiekun prawny musi wprowadzić w formularzu do głosowania swoje imię i nazwisko oraz potwierdzić oświadczenie dotyczące zgody na głosowanie. Z uwagi na stan epidemii apelujemy o wybór tej metody głosowania.


Możliwe jest też oddanie głosu na formularzu papierowym. Kartę do głosowania należy osobiście przekazać pracownikowi Miasta Lublin w punkcie głosowania. Dla wygody mieszkańców, tam gdzie to możliwe punkty te zlokalizowane będą Biurach Obsługi Mieszkańców oraz niektórych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W kilku dzielnicach (Hajdów-Zadębie, Abramowice, Konstantynów, Sławinek, Węglin Pd), w których nie ma ani biblioteki ani BOM-u, wyznaczone zostaną działające czasowo mobile punkty. Przypominamy, że wybierając się do punktu głosowania można oddać tylko swoją kartę oraz posiadać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Prosimy nie przynosić kart zebranych od innych osób, gdyż nie będą one przyjęte.

Ze względu na stan epidemii i losowe zdarzenia z tym związane, czasowo lub całkowicie niedostępne będą niektóre filie MBP. Na dzień dzisiejszy nie będzie możliwości oddania głosu w bibliotekach: nr  35, ul. Bursztynowa 20, nr 21 Rynek 11, nr 19 przy ul. Kunickiego, nr 15 przy ul. Wajdeloty, nr 30 przy ul. Braci Wieniawskich, nr 25 ul. Sympatyczna. Lista może ulec zmianie - prosimy o wyrozumiałość.

W tym roku głosujemy na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Głosować może każda osoba, która jest na stałe zameldowana w Lublinie. Ale istnieje również możliwość dopisania się do listy osób głosujących na projekty BO przez osoby mieszkające, ale niezameldowane w naszym mieście. Aby to zrobić należy zagłosować w sposób tradycyjny i podczas głosowania wypełnić znajdujące się na karcie do głosowania oświadczenie. 

Lista punktów do głosowania, szczegółowe godziny i daty ich funkcjonowania znajdują się w załączniku. Głosowanie potrwa od 15 do 28 października.

Lista punktów stacjonarnych (aktualna na dzień 14.10.2020):

Abramowice - Parking przed sklepem Stokrotka, Abramowicka 43, Parking przed sklepem Biedronka, Abramowicka 10A       
Bronowice - Filia nr 9 ul. Krańcowa 106
Czechów Północny - Filia nr 12 Żelazowej woli           
Czechów Południowy - Filia nr 29 ul. Kiepury 5
Czuby Północne/Południowe - BOM ul. Szaserów 13-15    
Dziesiąta - Filia nr 22 ul. Z. Herberta 14, Filia nr 7 ul. Kunickiego 35
Felin - Filia nr 36 ul. Zygmunta Augusta 15
Głusk - Filia nr 39 ul. Głuska 138
Hajdów-Zadębie - Urząd Pocztowy Lublin 62,  Turystyczna 132       
Kalinowszczyzna - BOM ul. Franciszka Kleeberga 12a, Filia nr 11 ul. Lwowska 6
Konstantynów - Liceum Sobieskiego,  Paśnikowskiego 6, Parking pod sklepem Stokrotka, Wojciechowska 5       
Kośminek - Filia nr 1 ul. Kościelna 7a
Ponikwoda - Filia nr 16 ul. Kasztanowa 1, Filia nr 37 ul. Bazylianówka 85
Rury - BOM ul. Filaretów 44, Filia nr 13 ul. Grażyny 13, Filia nr 18 ul. Głęboka 8, Filia nr 24 ul. Juranda 7, Filia nr 26 ul. Leonarda 16, Filia nr 28 ul. Nadbystrzycka 85
Sławin - Filia nr 38 ul. Relaksowa 25
Sławinek - Parking przed sklepem Stokrotka, Bukietowa 2, Parking prze sklepem Stokrotka, Warszawska 61A       
Szerokie - Filia nr 40 ul. Sławin 20
Śródmieście - BOM ul. Wieniawska 14, Filia nr 2 ul. Peowiaków 12
Tatary - Filia nr 3 ul. Hutnicza 20a, Filia nr 17 ul. Przyjaźni 11
Węglin Północny - Filia nr 34 ul. Judyma 2a
Węglin Południowy - Parking przed sklepem Lux, ul. Roztocze 12, Parking przed sklepem Decathlon, ul. Gęsia 1       
Wieniawa - Filia nr 8 ul Zuchów 2
Wrotków - Filia nr 31 ul. Nałkowskich 104
Za cukrownią - Zarząd Dróg i Mostów ul. Krochmalna
Zemborzyce - Filia nr 20 ul. Krężnicka 125

oraz Biuro Partycypacji Społecznej ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107

Do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin