Przedstawiamy listę 40 zwycięskich projektów, które zrealizujemy w 2021 roku.
Pomimo dynamicznego rozwoju Osiedle Nowy Felin nie ma bezpośredniego i krótkiego połączenia z przystankiem MPK – brak chodnika od strony osiedla wzdłuż ul. Franczaka. Projekt zakłada budowę dwóch odcinków chodnika o łącznej długości ok. 480 m. Odcinek pierwszy (ok. 325 m) od skrzyżowania Doświadczalna / Franczaka do skrzyżowania Skalskiego / Franczaka i drugi odcinek (ok. 155 m) od skrzyżowania Skalskiego / Franczaka do wysokości wjazdu na teren Inkubatora Przedsiębiorczości.
Chodnik umożliwi mieszkańcom osiedla bezpieczny i szybki dostęp do komunikacji miejskiej. Pozwoli także na bezpieczne dotarcie do budynku Inkubatora Przedsiębiorczości, gdzie świadczone są usługi publiczne (gabinety lekarskie, rehabilitacja, doradztwo i realizacja projektów m. in. dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych). Dodatkowo projekt pozytywnie wpłynie na wygląd i dbałość o estetykę przestrzeni miejskiej, gdyż zakłada również ustawienie przy nowym chodniku koszy na śmieci (w rejonie przejść dla pieszych przy Skalskiego i Doświadczalnej).
Realizacja projektu usprawni przede wszystkim komunikację pieszą w rejonie skrzyżowania Franczaka Lalka – Doświadczalna. Obecnie funkcjonujące tu przejście dla pieszych przez Franczaka prowadzi „donikąd”, brak jest chodnika, czy choćby jakiegokolwiek utwardzonego traktu pieszego (od strony os. Nowy Felin). Budowa chodnika „ucywilizuje” sytuacje pieszych korzystających z tego przejścia.
Link do strony projektu Bezpieczna Ulica na FB: https://www.facebook.com/Projekt-Bezpieczna-Ulica-267417314000784/
Dzielnica: Kośminek
Koszt: 180 000 zł
Liczba głosów: 1127
Projekt zrealizuje Zarząd Dróg i Mostów
W ramach projektu przewidziany jest montaż 7 latarni ulicznych na nieurządzonych drogach dzielnicy Szerokie - ulicy Światowida wraz sięgaczami, który zostanie poprzedzony opracowaniem koncepcji drogowej ulicy Światowida. Realizacja projektu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców wspomnianej ulicy, a dodatkowo stanowi uzupełnienie istniejącej i planowanej do realizacji infrastruktury drogowo-oświetleniowej w dzielnicy.
Dzielnica: Szerokie
Koszt: 77 800 zł (projekt będzie realizowany do wysokości tej kwoty)
Liczba głosów: 282
Projekt zrealizuje Zarząd Dróg i Mostów
Projekt zakłada zaprojektowanie i wykonanie brakującego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej. Projekt obejmuje fragment brakującego odcinka w Abramowicach.
Koszt: 100 000 zł (budowa zostanie wykonana do wysokości tej kwoty)
Liczba głosów: 505
Projekt zrealizuje Zarząd Dróg i Mostów
Projekt zakłada nasadzenia drzew na terenie Śródmieścia na ul. Ewangelickiej oraz Zesłańców Sybiru.
Koszt: 10 000 zł
Liczba głosów: 520
Ten projekt realizuje Biuro Miejskiego Architekta Zieleni.
Wieniawa
Budowa około 40 miejsc postojowych w tym newralgicznym miejscu rozwiązałaby liczne problemy logistyczne mieszkańców naszej dzielnicy, jak również osób dowożących dzieci do placówek oświatowych znajdujących się bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulicy Zuchów oraz Puławskiej, takich jak Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi, Przedszkole nr 10 w Lublinie, Żłobek nr 4 oraz Centrum Brytyjskie UMCS .
Koszt: 350 000 zł
Liczba głosów: 768
Projekt zrealizuje Zarząd Dróg i Mostów
Czuby Południowe
Projekt zakłada ułożenie nowej warstwy asfaltu wraz z obrzeżami na parkingu o pow. 975 m2. Wykonany remont ulicy Szmaragdowej nie obejmował powierzchni parkingów przyległych do ulicy.
Koszt: 347 000 zł
Ilość głosów: 1449
Projekt zrealizuje Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie
Tel.: 81 466 5700
Dzielnica Za Cukrownią
Projekt zakłada, że docelowo powstanie łącznik o długości 200m i szerokości 4m łączący Bystrzycę i parking przy boiskach treningowych na Arenie Lublin. Aktualnie odcinek ten składa sie z 100 m chodnika oraz 100 m powierzchni z kruszywa naturalnego. Na łączeniu tych odcinków notorycznie dochodzi do powstawania kałuży.
Na potrzeby projektu nową nawierzchnię skalkulowano jako asfaltową, jednak docelowe rozwiązanie powinno być wybrane na etapie projektowania. Istniejący chodnik z kostki fazowanej nie jest przyjazny ani rowerzystom, ani części pieszych i najlepiej gdyby został wymieniony na płyty chodnikowe. Od strony parkingu należy przewidzieć wygodny wjazd dla rowerzystów na jezdnię.
Koszt: 350 000 zł
Na projekt zagłosowało: 367 osób
Dzielnica: Dziesiąta
Projekt przewiduje częściową wymianę ogrodzenia oraz bramy wjazdowej na terenie działek, na których znajduje się Liceum Ogólnokształcące nr 6 i obiekt sportowy Sygnał. W ramach zadania zainstalowane zostaną również modułowe parkingi rowerowe typu „U” a także piłkochwyty i siedziska stadionowe.
Koszt: 349 000 zł
Na projekt głosowało 836 osób
Projekt zrealizuje Wydział Inwestycji i Remontów tel. 81 466 24 00
Dzielnica: Rury
Projekt zakłada wybudowanie nowych miejsc parkingowych, remont chodnika, budowę siłowni zewnętrznych oraz remont boiska. Dotyczy bezpośrednio osiedli LSM imienia: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Henryka Sienkiewicza i osiedla Piastowskiego. Prace remontowe zostaną również wykonane w okolicy jednego z Domów Studenckich UMCS. Z uwagi na charakter inwestycji i lokalizacje poszczególnych zadań, oddziaływanie projektu będzie dotyczyło wszystkich osiedli LSM i całej dzielnicy Rury.
Koszt: 350 000 zł
Na projekt zagłosowało 1256 osób
Projekt zrealizuje Wydział Inwestycji i Remontów UM Lublin, tel. 81 466 24 00 oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w zakresie remontu boiska do koszykówki na swoim terenie.
Oświetlenie ciągów pieszych w dzielnicy Szerokie. Projekt obejmuje wybudowanie oświetlenia trzech ciągów pieszych w dzielnicy Szerokie. Dzielnica ta pozbawiona jest podstawowej infrastruktury pozwalającej mieszkańcom odbywać podróże piesze i korzystać z przestrzeni miejskiej, w szczególności po zmroku. Planowane oświetlenie zapewni poczucie bezpieczeństwa osobistego dzieciom, kobietom i osobom starszym, a dodatkowo podwyższy walory estetyczne nowo wybudowanym ścieżkom dla pieszych oraz planowanym do zagospodarowania terenom zielonym.
Dzielnica: Szerokie
Koszt: 272 000 zł
Głosowało: 320 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Projekt zakłada budowę oświetlonego ciągu pieszo-rowerowego i pieszego w Dzielnicy Węglin Południowy wraz z infrastrukturą oraz elementami małej architektury i zielenią. Trakt będzie wiódł od ul. Kryształowej do Jantarowej. Projektowany ciąg w tym obszarze, umożliwi mieszkańcom bezpieczną komunikację wewnątrz osiedla. Ułatwi dotarcie do przystanków komunikacji miejskiej, szkoły i kościoła. Ciąg pieszy będzie szczególnie przydatny w dni robocze dla dzieci skracających drogę do SP58 oraz w niedzielę dla uczestników Mszy Świętej w Kościele p.w. Jana Kantego.
Dzielnica: Węglin Południowy
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 1040 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Inwestycji i Remontów, tel. 81 466 24 00
Po latach eksploatacji część ulic na Sławinie wymaga generalnego remontu. Przez kilka ostatnich lat wyremontowano tylko trzy - część ul. Sławinkowskiej, J. Lisa, Modrzejewskiej. W tym czasie na Czechowie i Węglinie znacznie więcej. Do remontu kwalifikują się nawierzchnie i chodniki kilku ulic w pobliżu ul. Zbożowej i Sławinkowskiej, 2 ulic w pobliżu ul. B. Ducha i Północnej, ul. Zbożowej, oraz nawierzchnia al. Warszawskiej (do granicy miasta). Proponuję, by w ramach budżetu obywatelskiego wyremontować ul. S. Sempołowskiej, gdyż to zadanie spełni najlepiej ograniczenia czasowo-kwotowe (część innych ulic nie przeszła by oceny). Remont ulicy był zapisywany w budżecie miasta od dwóch lat i nie został zrealizowany z powodu braku środków. Ulica ma pękającą nawierzchnię (cienka warstwa), która w najbliższym czasie ulegnie całkowitej destrukcji. Na odcinku blisko ul. Sławinkowskiej należy poprawić też odwodnienie. Stanowi dojazd do innych ulic i sklepów spożywczych. Mieszka tu ok. 100 osób.
Dzielnica: Sławin
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 647 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Lubelski Klub Morsów propagując zdrowy styl życia pragnie aby projekt był dostępny nie tylko dla członków klubu, ale również dla lokalnej społeczności, spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, kajakarzy, wędkarzy oraz wszystkich mieszkańców Lublina i okolic, którzy znajdą się w tym rejonie. Będzie nam miło powitać wszystkich w miejscu wyposażonym w nową, bezpieczną, funkcjonalną i pozbawioną barier infrastrukturę. Projekt zakłada uporządkowanie terenu, odnowienie obecnej infrastruktury, wybudowanie drewnianej wiaty w pobliżu dotychczasowego miejsca regularnych, zimowych kąpieli przy tamie Zalewu Zemborzyckiego na rzece Bystrzycy i przystosowanie jej dla osób niepełnosprawnych. Projekt obejmie wybudowanie wiaty, ścieżek; rozbudowę: pomostu i podestu drewnianego; instalację: stojaków rowerowych, monitoringu, ławek, wieszaków, oświetlenia, grilla; nasadzenia: drzewa ozdobne, trawnik. Ułatwi to niezbędne czynności przed i po morsowaniu oraz poprawi bezpieczeństwo w tej okolicy.
Dzielnica: Zemborzyce
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 897 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie Sp. z o.o.
Projekt zakłada założenie łąki kwietnej wzdłuż ulicy (po przeciwnej stronie ekranów). Okolica stanie się bardziej przyjazna i przyjemniejsza do wieczornych spacerów czy jazdy rowerem. Podarujmy mieszkańcom kwiaty od Zelwerowicza!
Dzielnica: Czechów Północny
Koszt: 50 000 zł
Głosowało: 422 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Biuro Miejskiego Architekta Zieleni
W ramach projektu zostanie wykonana dokumentacja projektowa i 1 etap realizacji ścieżki rowerowej w Alei Warszawskiej pomiędzy Rondem Honorowych Krwiodawców a Muzeum Wsi Lubelskiej. Ta ścieżka umożliwi dostęp do Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego kilkunastu tysiącom mieszkańców Lublina i turystom. (Długość wybudowanej ścieżki będzie uzależniona od rezultatu wyboru wykonawcy i podanej przez niego ceny).
Dzielnica: Sławinek
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 783 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
1. Remont chodników na terenie osiedla "RUTA":
- wzdłuż ul. Dziewanny (od budynku Dziewanny 4 do budynku Dziewanny 12),
- przy ul. Jutrzenki na odcinku od ul. Watykańskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty,
- przed wejściem do budynku Przedszkola nr 72 na ul. Różanej 9.
Chodniki te są w bardzo złym stanie technicznym(liczne nierówności, spękania zapadnięcia i wykruszenia oraz ubytki kostki brukowej)stwarzające zagrożenie dla przemieszczających się nimi licznych przechodniów.
2. Montaż latarni parkowych na terenie Osiedla ŁĘGI:
- wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego usytuowanego pomiędzy Zespołem Szkół nr 10 przy ul. Biedronki 13 a budynkiem przy ul. Biedronki 11 i przedszkolem nr 45 - (działka nr 34/57) - 6 szt.
- przy schodach terenowych prowadzących do głównego ciągu komunikacyjnego osiedla w pobliżu przejścia podziemnego pod ul. Armii Krajowej (działka nr 5/21) - 1 szt.
- przy łączniku pomiędzy ciągiem pieszym wzdłuż budynku przy ul. Tymiankowej 3 a głównym ciągiem komunikacyjnym osiedla -1szt.
Dzielnica: Czuby Północne
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 1873 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Tak bardzo potrzebujemy ogólnodostępnego placu zabaw na Ponikwodzie! Kolorowe huśtawki, ścianki wspinaczkowe dla starszych dzieciaków, zjeżdzalnie czy tablice sensoryczne - nasz dzieci potrzebują takiego miejsca. Nie zapomnimy również o dzieciakach z niepełnosprawnościami ruchu - na placu znalazłaby się podwyższana piaskownica dla dzieciaków poruszających się na wózkach oraz specjalna karuzela, na które najmodsi wjadą na wózkach. Wyobraźmy sobie letnie, niedzielne popołudnie - plac zabaw przy ul. Bluszczowej będzie punktem spotkań rodzin z całej Ponikwody. Dzieciaki z Dożynkowej będą mogły spotkać się z dzieciakami ze Strzebosza czy Strzeszewskiego. Opuścimy w końcu zamknięte, osiedlowe place zabaw:)
* Bajkowy plac zabaw może powstać na ostatniej miejska działce znajdującej się przy u. Bluszczowej.
Dzielnica: Ponikwoda
Koszt: 306 000 zł
Głosowało: 803 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Inwestycji i Remontów, tel. 81 466 24 00
o propozycja budowy kolejnego odcinka tej ścieżki - od ul. I. Kosmowskiej do wysokości ul. Smorawińskiego (w roku 2020 ma być zrealizowany sąsiedni odcinek - od ronda Pileckiego). Ścieżka o szerokości 2,5 m zostanie poprowadzona w pasie zieleni po południowej stronie ul. Północnej. Wydłuży obecną ścieżkę rowerową z zachodniej części al. Solidarności docelowo w kierunku ul. Wieniawskiej i ul. B. Prusa oraz umożliwi bezpieczne włączenie ruchu rowerowego ze ścieżki wzdłuż al. Smorawińskiego (tymczasowo przez ul. Rogowskiego a docelowo przez planowane połączenie wzdłuż łącznicy ze Smorawińskiego do Solidarności). To fragment docelowej ścieżki wzdłuż doliny rzeki Czechówki, która wykorzystując brak wzniesień, ma połączyć 7 dzielnic miasta oraz Stare Miasto z Ogrodem Botanicznym i Skansenem, gdzie zaczyna się szlak rowerowy do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego oraz kilkukilometrową ścieżkę wzdłuż al. Solidarności. Trasa jest zgodna ze Strategią realizacji dróg rowerowych w m. Lublin - 2014 r.
Dzielnica: Czechów Południowy
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 938 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Poprawa infrastruktury drogowej bocznej ulicy Gospodarczej, pomiędzy budynkami nr 14, a 16.
Projekt zakłada poszerzenie jezdni od wjazdu po stronie prawej (przy bloku nr 16), aż do końca bloku nr 14 po stronie lewej kosztem likwidacji nieużywanego chodnika wraz z wymianą nawierzchni asfaltowej (bez konieczności wycinki drzew).
Dzielnica: Tatary
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 369 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Budowa i oświetlenie ciągu pieszo - rowerowego od furtki szkoły do ul. Władysława Jagięłły, a następnie od działki 45/2 do ul. Zygmunta Augusta.
Dzielnica: Felin
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 1437 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Inwestycji i Remontów, tel. 81 466 24 00
Wzdłuż al. Solidarności na odcinku pomiędzy ul. Lubartowską a wjazdem do stacji PZM w ostatnich latach zbudowano nowy chodnik oraz ścieżkę rowerową przechodzącą w drogę serwisową (znikomy ruch - bezpieczna do jazdy rowerem). Na pozostałym odcinku do ul. B. Prusa pozostał odcinek ciągu pieszego pokrytego zniszczonym, pofałdowanym asfaltem o szerokości ok. 4 m i długości ok. 170 m. Na tym odcinku miasto ma zobowiązanie PZM do budowy nowego chodnika. Proponuję, aby obok tego planowanego chodnika zbudować też ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 m. W wypadku budowy tylko chodnika nie do końca prawnie będzie możliwy tam przejazd rowerem. Budowa ścieżki rowerowej umożliwi nie tylko przejazd pomiędzy ul. B. Prusa a Zamkiem, lecz będzie kolejnym odcinkiem docelowej drogi rowerowej wzdłuż al. Solidarności, która połączy Śródmieście z zachodnimi dzielnicami, Ogrodem Botanicznym i Skansenem.
Dzielnica: Śródmieście
Koszt: 340 000 zł
Głosowały: 304 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Projekt zakłada zakup i montaż latarni ulicznych hybrydowych do doświetlenia ulic Hajdowskiej, Zadębie, Jarmarcznej Hajdowskiej, Zadębie, Jarmarcznej.
Dzielnica: Hajdów - Zadębie
Koszt: 240 000 zł
Głosowało: 131 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Projekt zakłada remont chodników:
- przy ul. Wspólnej (od wiaduktu do Pawiej)
- przy ul. Elektrycznej (przy Szkole Podstawowej nr 15)
Dzielnica: Kośminek
Koszt: 160 000 zł
Głosowało: 359 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Projekt zakłada ułożenie dywanika asfaltowego na ul. Przepiórczej i doświetlenie ok.5 szt. latarni, próg zwalniający ul.Sieciecha, naprawę chodników ul. Sieciecha, przeniesienie przystanku MPK oraz doposażenie placu zabaw przylegającego do ul.Sieciecha.
Dzielnica: Głusk
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 187 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez:
- w zakresie drogowym - Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie
- doposażenie placu zabaw - Wydział Gospodarki Komunalnej
Obecna nawierzchnia ulicy jak i chodnika jest bardzo zniszczona, miejscami wybrakowana lub zalana nierównym asfaltem lub brakiem płyt betonowych co powoduje zagrożenie dla osób korzystających z tego chodnika jak i przejeżdżających ulicą samochodów. Zakres prac obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni jezdni, rozbiórkę starych płyt chodnikowych, a w następnej kolejności ułożenie krawężników oraz ułożenie kostki brukowej na całej długości chodnika, regulację urządzeń wodno – kanalizacyjnych i położenie nowej asfaltowej nawierzchni na długości około 1200m.
Dzielnica: Konstantynów
Koszt: 350 000 zł
Głosowały: 262 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Projekt zakłada położenie nawierzchni asfaltowej na ul. Świętochowskiego od ul. Powojowej, do ul. Makowej.
Dzielnica: Abramowice
Koszt: 250 000 zł
Głosowało: 536 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Zespół boisk przy ul. Judyma to nowy obiekt sportowo-rekreacyjny pod nazwą Węglin Arena, służący aktywności fizycznej mieszkańców Lublina, w szczególności mieszkańców dzielnicy Węglin Północny i Południowy. Obiekt ten może być jeszcze bardziej przyjazny i funkcjonalny dla mieszkańców w szczególności dla dzieci poprzez wymianę wysłużonego już placu zabaw wymagającego gruntownego remontu i wymiany zdecydowanej większości urządzeń. Dodatkowo projekt przewiduje uatrakcyjnienie terenu poprzez wybudowanie na nim tzw. „strefy betonowej” czyli stałych przyrządów do dyscyplin sportowych takich jak: tenis stołowy, teqball, szachy i piłkarzyki. Zakup urządzeń takich jak ciągnik jednoosiowy, ciągniczek-kosiarka z dodatkowymi urządzeniami jest niezbędne do utrzymania obiektu w dobrym stanie w szczególności boiska ze sztuczną trawą i nawierzchni z trawy naturalnej. Projekt zakłada także postawienie garażu na ten sprzęt oraz doposażenie boisk w nowoczesny sprzęt sportowy.
Dzielnica: Węglin Północny
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 476 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie Sp. z o.o.
Projekt przewiduje wykonanie miejsc postojowych przy ul.Krzemienieckiej Lublinie.
Dzielnica: Kalinowszczyzna
Koszt: 160 000 zł
Głosowało: 357 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Projekt jest drugim etapem działania zmierzającego do powstania Centrum Aktywności Sportowej Bronowice w ramach obiektu sportowego zlokalizowanego na terenie Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego przy ul. Słowicze 3 w Lublinie. Przedsięwzięcie docelowo ma za zadanie adaptację i rewitalizację przestrzeni pod utworzenie profesjonalnej bazy treningowej wraz z zewnętrznym kompleksem rekreacyjnym. Realizacja projektu poprawi warunki uprawiania sportu, a także zwiększy jego dostępność względem wszystkich grup społecznych w dzielnicy Bronowice. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 podjęta zostanie inwestycja instalacji sztucznego oświetlenia w obrębie głównego boiska piłkarskiego.
Dzielnica: Bronownice
Koszt: 350 000 zł
Głosowało: 530 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Inwestycji i Remontów, tel. 81 466 24 00
Ulica Polskiego Czerwonego Krzyża (przy cmentarzu ul.Unicka) pozostała jako ostatnia w osiedlu, której chodnik wykonany z jednej strony ulicy! Na początku lat 70 ubiegłego wieku, nie był remontowany. Przy ulicy znajduje się przedszkole integracyjne. W roku 2018 i 2019 mieszkańcy składali do Prezydenta Miasta Lublin, petycje z prośbą o remont chodnika. Remont chodnika nie został zrealizowany z uwagi na ograniczone środki finansowe.Tym razem mieszkańcy liczą na realizację tak małego a istotnego dla społeczności lokalnej projektu.
Dzielnica: Ponikwoda
Koszt: 44 000 zł
Głosowało: 231 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, tel. 81 466 57 00
Projekt przewiduje poprawę wizerunku i estetyki obszaru Starego Miasta w Lublinie poprzez remont i wykonanie iluminacji jedynej ocalałej Baszty Półokrągłej która stanowiła część systemu obronnego Starego Miasta.
Dzielnica: Stare Miasto
Koszt: 300 000 zł
Głosowało: 1157 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Inwestycji i Remontów, tel. 81 466 24 00
Projekt Aktywny Lublin będzie kontynuacją i rozwinięciem ubiegłorocznego zadania o tej samej nazwie. Będzie skierowany do mieszkańców Lublina, którzy zechcą uczestniczyć w zajęciach sportowych. Zajęcia w ramach projektu będą odbywały się od lutego do listopada 2021 roku. Zaplanowane jest zorganizowanie minimum 800 jednostek treningowych, po 45 minut każda.
Przewidziane dyscypliny będą skierowane do osób w różnym wieku, począwszy od zajęć realizowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, przez zajęcia zumby, fitnessu, treningu funkcjonalnego, aqua aerobiku dla osób dorosłych, do gimnastyki dla osób starszych.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 200 000 zł
Głosowało: 1248 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Sportu
Projekt ma na celu finansowanie promocji adopcji zwierząt ze schronisk i zabiegów sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów właścicielskich a także sterylizacji kotów wolno bytujących z terenu miasta oraz zorganizowanie festynu-pikniku w dzielnicy Hajdów-Zadębie połączonego z promocją adopcji zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Lublinie i sfinansowanie działań promocyjnych dotyczących adopcji zwierząt.
Zabiegi sterylizacji to najlepsza i najskuteczniejsza forma zapobiegania nadpopulacji tych zwierząt a co za tym idzie- ich bezdomności. Czipowanie jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego powrotu zaginionego czworonoga do właściciela.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 200 000 zł
Głosowały: 1163 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Ochrony Środowiska
Obszar Zalewu Zemborzyckiego od wielu lat jest zaniedbany. Zmieńmy to! Głosując na projekt popierasz szereg zmian, które będą wstępem by ponownie uczynić tą przestrzeń atrakcyjną, bezpieczną i przyjazną. Głosując na ten projekt popierasz remont ok. 1000m alejek: na Marinie i przy dojściu nad Zalew z pętli na Żeglarskiej. Projekt jest owocem rozmów z mieszkańcami Lublina, MOSIRem i podmiotami gospodarczymi działającymi nad Zalewem i kontynuacją cieszących się dużym powodzeniem projektów dot. poprawy warunków nad Zalewem z ostatnich lat. 3. Montaż trzech map rowerowych na trasie rowerowej wzdłuż Bystrzycy.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 1 500 000 zł
Głosowało: 3729 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie Sp. z o.o.
Obserwując bardzo duże zainteresowanie i coroczną liczną mobilizację młodych mieszkańców miasta Lublin zgłaszam projekt Aktywne Pokolenie. Zakłada on realizację zajęć sportowo-rekreacyjnych w Lublinie przez okres przynajmniej 25 tygodni w minimum 7. dyscyplinach. Będą to regularne treningi - 2 razy w tygodniu po 1,5h w miesiącach luty-czerwiec i wrzesień-grudzień.
Pandemia koronawirusa (COVID-19) pokazała, że młodzież zamieszkująca miasto Lublin potrzebuje aktywności i domaga się organizacji dodatkowych bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Projekt Aktywne Pokolenie wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i będzie dobrą wizytówką dla miasta Lublin, który im to umożliwia i wspiera w rozwoju osobistym.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 200 000 zł
Głosowało: 1025 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Sportu
Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - Lublina. Projekt zakłada zakup i posadzenie drzew na terenie dzielnic Lublina.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 1 014 000 zł
Głosowało: 2238 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Biuro Miejskiego Architekta Zieleni
(zgodnie z regulaminem BO z realizacji zostaną wyłączone dzielnice, w których realizowany będzie projekt O-3 Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian)
Projekt dotyczy kompleksowego zapobiegania bezdomności psów i kotów z terenu Lublina. Kastracja i sterylizacja to najskuteczniejsze i najbardziej humanitarne metody ograniczania populacji tych zwierząt, a czipowanie powoduje, ze zaginiony zwierzak natychmiast wraca do właściciela. Olbrzymie zainteresowanie podobnymi projektami w latach ubiegłych pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na podobne działania ze srony samorządu.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 200 000 zł
Głosowały: 1052 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Ochrony Środowiska
Ciepłe zimy i coraz bardziej gorące lata sprawiają, że w mieście coraz trudniej przebywać na dworze. Jest tymbardziej niemiło, że komary tną jak szalone. Projekt zakłada przeprowadzenie akcji odkomarzania na popularnych terenach zielonych Lublina. Pogońmy wspólnie komarom kota!
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 133 000 zł
Głosowało: 985 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Biuro Miejskiego Architekta Zieleni
Zakup i montaż 1000 budek dla jerzyków na terenie miasta Lublina. Budki będą przekazane zainteresowanym Radom Dzielnic, do których wystosowane zostanie pismo z prośbą o wskazanie zapotrzebowania i lokalizacji pod budki lęgowe.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 67 000 zł
Głosowały: 2003 osoby
Projekt zostanie zrealizowany przez: Wydział Ochrony Środowiska
Rezerwat Dzikich Dzieci 2021 to propozycja przygodowego placu zabaw w wakacje. Ma zapewnić dzieciom 7+ i młodszym przestrzeń i narzędzia do kreatywnej zabawy, która opiera się na trzech filarach: jest swobodnie wybrana, wewnętrznie motywowana i samodzielnie kierowana.
Przeobrażenia jakim zostało poddane dzieciństwo spowodowały odcięcie dzieci od podstawowego narzędzia poznawania i kreowania świata, jakim jest zabawa. Na tym aspekcie warto skupić się w 2021. Kluczem do udanego przygodowego placu zabaw jest to, że dzieci same go tworzą, co sprawia, że repertuar możliwych aktywności staje się nieograniczony. Nad bezpieczeństwem dzieci ale przede wszystkim utrzymaniem zabawy w najczystszej postaci czuwają Strażnicy Zabawy-Playworkerzy.
Rezerwat Dzikich Dzieci pozostaje nadal jedynym, bezkompromisowym, przygodowym placem zabaw w Polsce, o którego powstaniu decydują od 4 lat mieszkańcy w głosowaniu w BO. W 2018 i 2019 r zarejestrowaliśmy 10 tyś wejść dzieci przy średnim czasie pobytu 2h.
Projekt ogólnomiejski
Koszt: 200 000 zł
Głosowało: 1101 osób
Projekt zostanie zrealizowany przez: Centrum Kultury w Lublinie