W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin w rankingu Miasto Kobiet

Lublin w rankingu Miasto Kobiet
18.09.201815:02

Lublin został wysoko oceniony w rankingu "Miasto Kobiet" Gazety Wyborczej, której dziennikarze sprawdzali otwartość władz na potrzeby kobiet w kilkunastu miastach Polski.

Przeprowadzone badania i przedstawiony ranking potwierdza, że przyjęta przez Lublin polityka jest skuteczna. Biorąc pod uwagę kryteria, w których badano obecność kobiet w życiu publicznym miasta, kwestie opieki nad najmłodszymi, życie i zdrowie kobiet i patrząc na miasta o porównywalnej skali, Miasto Lublin wypada dobrze plasując się w połowie zestawienia.

To właśnie w Lublinie 100 lat temu ogłoszono prawa kobiet, a Polki jako jedyne z pierwszych w Europie dostały czynne i bierne prawa wyborcze. Od tamtej pory odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu codziennym miasta. Są widoczne i aktywnie angażują się w politykę miasta. Potwierdzeniem znaczenia głosu kobiet w bieżącym zarządzaniu miastem jest działające Forum Kobiet Lublina, któremu przewodniczy Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. To doskonała płaszczyzna wymiany doświadczeń, wiedzy u zaangażowania kobiet w sprawy rozwoju miasta. Jedną z form naszej aktywności jest organizacja corocznych spotkań i warsztatów aktywności dla kobiet ale także codzienna praca w ważnych kwestiach społecznych, zdrowia, kultury, przedsiębiorczości, czyli tego co istotne dla miasta i jego mieszkańców.